Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 24-05-11, 00:03   #1
pacynka1908
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
kwiecień
2002
Postów: 12
Domyślnie 1.8 TDDI Wibracje przy dodaniu gazu

Witam !! zakładam nowy temat, ponieważ nie znalazłem odp w innych podobnych tematach. Problemów jest kilka :
I- dodajac lekko gazu na biegu jalowym odczuwam wibracje i tak samo ja puszcze noge z gazu wibracje sa odczuwalne w srodku.
II- po wymianie paska klinowego na orginalny slysze szumy po prawej stronie a podczas jazdy halas jest glosniejszy i troche taki metaliczny.
III- podczas ruszania i jazdy na 1 lub 2 na niskich obrotach slychac chyrczenie a przy zmianie biegu szybko i dodaniu gazu slychac strzaly (mechanik twierdzi ze jakis przegub do wymiany ale ze to wada w focusach )
Dodam ze wymienilem rozrzad , olej , filtr kabinowy, napinacz paska rolke napinajaca, sanki , tulejki przednie. Prosze o pomoc bo juz naprawde nie wiem co mam robic Posiadam Ford focus 1.8 TDDI 2002 rok

Ostatnio edytowane przez pacynka1908 ; 24-05-11 o 08:19
pacynka1908 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-05-11, 13:38   #2
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

to zadna wada tylko zuzyty lub uszkodzony przegub. no chyba ze wszystkie samochody sa wadliwe z przednim napedem
Opowiem Ci wiecej o tych wadach...w jednej foce z tym silnikiem mam prawie juz 220km i przeguby niewymienione a chodza jak nowe a w drugiej ktora przeskoczyla przez prog zwalniajacy na wysokosc 1 metra tak ze pekl od wstrzasu akumulator i zmiekly tulejki na wahaczach to tez sie pzoniej po pol roku okazalo ze i przegub dostal- a miala tez ponad 200kkm- i wszystko bylo cacy choc byly nieludzko traktowane przeguby a samochod od nowosci nie serwisowany. Nic nie psuje sie bez powodu!!! No chyba ze sam sie bedziesz upieral i puszczal gwaltownie noge ze sprzegla to i wiadomo ze w koncu tez dasz mu rade.

na drugie pytanie z paskiem nieda sie trafic z odpowiedzia co to bo nalezy szukac ktore lozysko halasuje

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 24-05-11 o 13:45
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-05-11, 14:56   #3
pacynka1908
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
kwiecień
2002
Postów: 12
Domyślnie

Mechanik powiedzial ze moge na tym jezdzic minusem bedzie ze troche stuknie po zmianie. Szumy po tej prawej stronie to moze tez byc od alternatora ?? Przysluchiwalem sie innym fokom tez w dislu i powiem ze tez niktore maja szumy metaliczne wiec cos musi byc w foczkach wada. Mechanik,który pracuje w ASO forda mowil mi ze wady to listerka ze po jakims czasie moga sie rozwalic ( podczas jazdy trzesie lusterkiem i wlasnie mowil o przegubie ze po 10 tys znowu bede mial te stuki. Teraz problem jesli przegub to jaki ?? Ile taka przyjemnosc moze mnie kosztowac
pacynka1908 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-05-11, 15:55   #4
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

przegub...tylko nowy!!
moze byc maxgear.... tani i jest ok... proponuje cala poloske wymienic. niewiem czy u ciebie to wina przegubu zewnetrznego czy wewnetrznego.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-05-11, 00:57   #5
Chabs
Sympatyk
Grupa: Śląsk
 
Avatar Chabs
 
Adam
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Gliwice
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
2002
Postów: 3 586
Garaż
Domyślnie

dobra panowie a teraz powiedzcie cos o telepaniu, mam podobnie przy 1,1 tys obrotow zaczyna telepac silnikiem, dzieje sie tylko przy 1,1 tys obrotow powyzej ani ponizej nie telepie, coz to moze byc?
Chabs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-05-11, 08:33   #6
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

na postoju tez to czuc? moze poduszka silnika... moze cos z wtryskiwaczem ale raczej rzadkosc... trudno zgadywac.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-05-11, 08:34   #7
pacynka1908
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
kwiecień
2002
Postów: 12
Domyślnie

Dowiedziałem sie tez ze moga byc poduszki na silniku albo pod skrzynia. Pytanie teraz jak to sprawdzic ??.Przystawalbym bardziej przy przegubie wewnetrznym.Objawy to własnie wibracje ,nastepnie po zmianie biegow odczuwalny strzal i przy hamowaniu tez odczuwalne bujanie samochodem.
pacynka1908 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-05-11, 08:52   #8
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

za duzo objawow do jednego problemu... moze masz krzywa felge i czujesz ja bardziej przy hamowaniu...
strzal to rozumiem podczas zmiany biegow...tddi niema kola 2 masowego wiec musisz nauczyc sie delikatniej puszczac sprzeglo... pewnie o to chodzi..
bujanie samochodem to najprawdopodoniej amortyzator.... jesli ktos jezdzil dlugo na krzywej feldze to mogl pasc. niestety niewiem co w twoim przypadku.. poprostu musisz zajac sie jednym problemem bo proba rozwiazania wszystkich naraz na forum da bledne wyniki i jeszcze diagnoza bedzie taka ze musisz wymienic nie to co potrzeba.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 25-05-11 o 08:55
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-05-11, 14:51   #9
pacynka1908
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
kwiecień
2002
Postów: 12
Domyślnie

Teraz proste pytanie czy na tym przegubie mozna jezdzic jeszcze, nie ukrywam szykuje mi sie pilny wyjazd na Ukraine.
pacynka1908 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-05-11, 15:16   #10
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Nic nie pisales o jezdzie na zakretach lub po malym rondzie.

Jesli stuka na zakretach lub po malym rondzie to winny tez moze byc przegub zewnetrzny, a ten potrafi niespodziewanie sie rozleciec.

Natomiast jesli to tylko jak dodajesz gazu na wprost to wtedy czujesz to raczej przegub wewnetrzny a on powinien jesze sporo wytrzymac bo z reguly sie szybko nie rozlatuje.

Ale wiadomo jezdzenie z bijacym przegubem nie jest za dobre. Nie naduzywaj przyspieszenia glownie na 1 biegu... dopiero od 3 biegu wciskaj mocno gaz jesli potrzebujesz. Powinienes spokojnie objechac.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Strzelił, głośno chodzi, gaśnie przy dodaniu gazu Yosephtbg Silnik i skrzynia 26 08-02-11 22:35
[MK2] Dziwny odgłos przy dodaniu gazu Denis Silnik i skrzynia 0 11-09-10 22:27
FFII dziwne syknięcie przy gwałtownym dodaniu gazu KrissII Silnik i skrzynia 6 11-06-09 21:32
[FFI] Wycie silnika i rosnące oboty przy dodaniu gazu MaximS Silnik i skrzynia 2 03-03-09 22:44
Przy nagłym dodaniu gazu szarpie silnikiem Pazurek Silnik i skrzynia 20 11-07-08 21:28

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u