Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 04-05-11, 22:13   #1
Żuraw
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2002
Postów: 68
Domyślnie [1.8TDDI] Utrata ciagu silnik - part II

Witam

Wracam po przerwie z tematem spadku ciagu w silniku 1.8TDDI. Od niemal samego poczatku wystepuje problem spadku ciagu ktory jest permanenty do momentu wylaczenia i wlaczenia silnika. Efekt spadku polega na takim zachowaniu jakby silnik nie mial w ogole doladowania. Dynamika mierna (wyprzedzanie prawie niemozliwe).
Kiedys podawalem ze problem pojawia sie po nagrzaniu silnika. Przejehcalem z ta usterka juz kilka tys km i lepiej rozponalem zachowanie sie silnika. Oto nowe obserwacje.
Wplyw nagrzania sie silnika jest raczej drugorzedny. Usterka utraty ciagu wystepuje wtedy gdy poruszam sie ze stala niewielka predkoscia (staly niewielki nacisk na pedal przesypieszenia). Przy czym niewielka predkosc wymaga niewilkiego cisnienia doladowania. NAtomiast jesli porszuam sie z duza predkoscia powyzej 110km/h lub niewielka ale zmienna predkoscia czyli tak aby wytwarzac czeste przyspieszenia usterka sie nie ujawnia!
Innymi slowy. Jesli daze do wytwarzania cisnienia przez turbine usterka sie nie ujawnia.
Problem moze wystapic takze podczas dlugiego zjazdu z wniesnienie bez naciskania pedalu przyspieszenia.
I kolejna obserwacja byc moze majaca zwiazek to spora strefa zarzygania olejem okolicy turbiny i otaczajcej jej przewodow. (ubytek oleju wyniosl jakies 3mm dlugosci pomiarowej bagnetu na 10000km.). Podejrzewam ze to wlasnie ten olej znalazl sie w okolicy turbiny.

Kto ma pomysl co to moze byc, kto przerabial podobny problem?

Ze swojej strony dodam ze:
- raczej nie moze to byc turbina - wylaczenie daje natymiastowy powrot dynamiki
- mechanika? - zakleszcenie ? - tez raczej odpada patrz wyzej
- czujnik, uszczelnienie...ktos ma pomysl?

Pozdrawiam
Żuraw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-05-11, 08:35   #2
Adam Getka
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Adam Getka
 
....
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Inny
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
czerwiec
2001
WE Warszawa Mokotów
Postów: 4 454
Domyślnie

Czy w momencie utraty ciągu zapala się jakaś kontrolka?
__________________
DSG Das iSt Gówno
Adam Getka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-05-11, 08:52   #3
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Odpowiedz bardzo prosta..pojawia sie blad P1564 chyba bo niepamietam,ten blad to jest przejscie sterownika pompy w tryb awaryjny ktory ogranicza dawke paliwa.

ALE...zanim ten bład sie pojawia to musi go wywołac inny bład i tego niewiedomo co go u ciebie wywołuje. Poza usterka kolo pompy wtryskowej moze byc jeszcze usterka np. termistora od temperatury doladowania umieszczony na IC z lewej strony. Ja odepniesz to bedziesz mial podobne badz takie same objawy. i pewnie jeszcze kilka powodów by sie znalazło.

Rozwiazanie..kup sobie ELM za 40zł i sprawdz blad jaki sie pojawia.
Bez tego nie da sie powiedziec co jest przyczyną.

Najgorsze Co cie może spotkać to problem z pompą wtryskową...
wiec mozesz sobie poczytac temat " tddi pompa wtryskowa"

---------- Post dodany o 08:52 ---------- Poprzedni post był z 08:48 ----------

Cytat:
Napisał Żuraw Zobacz post
Problem moze wystapic takze podczas dlugiego zjazdu z wniesnienie bez naciskania pedalu przyspieszenia.
To zdanie bardziej wskazuje na pompe. Olejem sie nie martw. Lepiej nie ruszaj turbiny bo zrobisz tylko gorzej .... Niech sobie leje...a pozatym turbo zawsze cosik bedzie oleju puszczalo. Wymienisz na regenerowane to wtedy zaczną sie problemy z turbo

PS. Utrata Ciagu brzmi co najmniej jak bys mial odrzutowca

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 05-05-11 o 09:00
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-05-11, 18:33   #4
Żuraw
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2002
Postów: 68
Domyślnie

-> Nie zapala sie zadna kontrolka.
-> Dokladnie tak jak mowisz, to jest objaw obcieca dawki paliwa gdyz nie ma ani gramka sadzy czy innych objaowo nie spalonego paliwa.

-> ELM? Rozumiem ze chodzi chyba o interfejs do diagnostyki?
Moze byc taki?
http://allegro.pl/interfejs-diagnost...576769554.html
Powiedz gdzie Ty kupowales.
Mam nadzieje ze tonie pompa, zreszta chyba bylyby rowniez problemy z rozruchem a tego u mnie nie ma.

Przejade sie teraz niedleko z wypieta wtyczka od termistora i ocenie czy jest to taki sam objaw.

P.S.
Ciag mam tu na mysli ze przelozenia na sile napedowa od momentu obrotowego :]
Żuraw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-05-11, 18:45   #5
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

interfejs oki ale wybralbym tanszy i tak bedzie dopiero po weekendzie...chyba ze pozyczysz od kogos.
oczywiscie byly tez interfejsy ze zlym obwodem..ale dalo sie je szybko poprawic.
teraz nie pamietam gdzie kupowalem...ale jak bedziesz mial to Ci wszystko wyjasnie jak bedzie potrzeba.

Jedno co musi byc to scanXL 2.0.7 build 855 bo ten ma dodatek ford powertrain do polaczenia z focusem tddi.
daj znac jaka roznica po wypieciu wtyczki z czyjnika z IC.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 05-05-11 o 18:48
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-05-11, 22:16   #6
Żuraw
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2002
Postów: 68
Domyślnie

Witam ponownie

Miales racje. Po wypieciu wtyczki silnik od startu zachowuje sie dokladnie tak jak w momencie opisywanej usterki. Czy jest szansa ze wina lezy po stronie tego czujnika, tzn ze np jest on rozkalibrowany i dla pewnych warunkow pracy komp widzi go jako uszkodozny, po czym przechodzi w tryb awaryjny?

Ok rozgladne sie za tym interfejsem. W sumie wlasnie wolalbym jakis tanszy bo to w koncu jednorazowa sprawa...mam nadzieje.

Pozdro
Żuraw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-01-15, 13:17   #7
focus84
Turysta
Grupa: WLKP
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 2
Domyślnie

Witam. Moj focus ma to samo, doslownie jakbym czytal o swoim aucie. Czy udalo sie Panu rozwiazac ten problem?
focus84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-01-15, 15:08   #8
Żuraw
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2002
Postów: 68
Domyślnie

Tak. Problem rozwiązany. Opisze krótko co było przyczyną i co można sprawdzić jeśli u kogoś w przyszłości pojawią się podobne objawy.

W moim samochodzie winowajcą był siłownik który odpowiedzialny jest za zamykanie/otwieranie zaworu upustowego przy turbinie. Jeśli siłownik nie działa poprawnie to komputer zredukuje dawke wtrysku ze względu na niedostatek powietrza albo zbyt duże ciśnienie. I w ten sposób samochód znacznie straci moc.
W każdym razie u mnie siłownik wraz z przewodem od podciśnienia którym jest zasilany były zanieczyszczone i to powodowało że siłownik nie działał poprawnie. Tak więc naprawda usterki sprowadziła się jedynie do usunięcia skrzepów olejowych z tych elementów. To w zasadzie tyle. Jakby ktoś miał pytania to proszę o maila.
Żuraw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-01-15, 22:59   #9
minister7
Turysta
 
Avatar minister7
 
Tomek
Zarejestrowany: Dec 2011
Skąd: gorzów wlkp.
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
grudzień
1999
TOS powiat ostrowiecki (Ostrowiec Świętokrzyski)
Postów: 50
Domyślnie

witam, czy ktoś pomoże mi rozszyfrować co oznaczają te błędy.
http://zapodaj.net/30e8f594cc39f.jpg.html

ogólnie chodzi o brak mocy. auto ma moc tylko gdy na dworze jest ciepło i osiągnie temp 90 stopni. przyzwyczaiłem się już do jazdy emeryta, po wszystkich diagnozach regeneracji pompy postanowiłem ze wyśle sterownik do regeneracji do Sandomierza. zobaczę co to da.

do tej pory wszystko posprawdzane i wymienione na nowe czujniki, rozrząd w aso, przewody, itp itd....
czekam na podpowiedzi, dzięki
pozdrawiam
minister7 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-15, 12:21   #10
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

P0110 Intake Air Temperature Sensor 1 Circuit (Bank 1)
moze powodowac utrate mocy

A pozostale od sterownika pompy-napewno powoduja bo jeden z nich ma za zadanie zmniejszyc dawke paliwa.
Ale zanim zrobisz sterownik musisz pozbyc sie wszystkich innych bledow i sprawdzic rozrzad-jezeli nieznasz histori auta.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-15, 12:54   #11
minister7
Turysta
 
Avatar minister7
 
Tomek
Zarejestrowany: Dec 2011
Skąd: gorzów wlkp.
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
grudzień
1999
TOS powiat ostrowiecki (Ostrowiec Świętokrzyski)
Postów: 50
Domyślnie

Rozrząd robiłem w zeszłym roku w ASO forda
przejechałem juz ok 100k z ta wada. Wymieniajac co się da. Ale nic to nie dało widać trzeba się wziąć za ten sterownik.

a ten czujnik to od filtra powietrza?

Ostatnio edytowane przez minister7 ; 22-01-15 o 12:57
minister7 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-15, 15:48   #12
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

No ale niema pewnosci ze aso wymienilo rozrzad kontrolujac ustawienie pompy i walu korbowego-bo bardzo szybko wymienia sie pasek i rolke-ale duzo wiecej czasu zajmuje wymiana rozrzadu za instrukcja serwisową i kontrola walka rozrzadu, pompy i walu korbowego.

czujnik od filtra to czujnik do kontroli temperatury powietrza-wg niego smart charge ustala napiecie ladowania akumulatora.

i to nie o ten czujnik chodzi ale o czujnik na chlodnicy powietrza doladowanego-ten z boku na intercoolerze.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-15, 16:07   #13
minister7
Turysta
 
Avatar minister7
 
Tomek
Zarejestrowany: Dec 2011
Skąd: gorzów wlkp.
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
grudzień
1999
TOS powiat ostrowiecki (Ostrowiec Świętokrzyski)
Postów: 50
Domyślnie

w sumie to prawda bo w aso nie pracują wcale fachowcy, zawsze wszystko robiłem w garażu u znajomego pana Zdzisia ( mechanik z krwi i kosci) i za pierwszym razom on mi wymieniał rozrząd i wszystko było ok. bo jak pojechałem do ASO forda na wymianę to poprosiłem także o sprawdzenie poprawności ustawionego rozrządu . nic złego nie stwierdzili. wychodzi na to ze pan Zdzisiu wszystko b.dobrze zrobił.
ale może być tak jak napisałeś ze na pompie może być przestawiony. bo tego nie wiem.
auto jeździ z defektem od momentu kiedy go kupiłem.

czujnik przy IC wymieniłem na nowy.
to jest raczej coś z sterownikiem chyba
bo tak jak kiedyś pisałem o swoim problemie na forum, auto jeździ normalnie.
nic sie nie dzieje poza tym ze nie ma mocy, tylko załącza sie wtedy kiedy jest ciepło na dworze <18*C i autem było jeżdżone. zawsze jak jadę gdzieś w trasę latem po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów gaszę auto i czekam od 10-15min i po ponownym uruchomieniu auto załącza się z mocą. czuć jak ciągnie jak szalone , aż chce sie jechać. i tak do momentu kiedy go nie zgaszę. jak wyłączę silnik i od razu ponownie włączę to już nie ma mocy, chyba ze odczekam 10-15 min?? to jest w tym wszystkim najśmieszniejsze

a błędów nie da sie wykasować ze sterownika pomy bo ciągle wracają...
minister7 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-15, 08:18   #14
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

to zmien tranzystorek na inny-to chyba jego wina lub sterownika.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] pilna pomoc silnik gaśnie 1.8TDDi zbyszekzibi Silnik i skrzynia 18 25-03-10 16:36
[MK1] silnik 1.8tddi umiera!!!! lysy-rob Silnik i skrzynia 16 21-10-09 16:50
[FFI] Zgasł silnik;-(((((foka 1.8TDDI marco223 Silnik i skrzynia 9 27-05-09 07:12
czy mozna wymienic silnik 1.8tddi z 99r na silnik z 2002 megadeth Silnik i skrzynia 3 26-02-09 15:58
silnik 1,8TDdi michalkow Silnik i skrzynia 19 26-12-05 14:09

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u