Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 12-09-08, 19:21   #1
poki
Turysta
 
Avatar poki
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: sd
Postów: 66
Domyślnie dziwny przypadek FFI

zapaliła mi sie kontrolka ładowania, wiec alternator poszeld do naprawy, i teraz kontrolka nadal swieci a ładowanie jest 13,7 V przy włączonych światłach i wentylatorze włączonym na bieg drugi, co moze być ??
__________________
... poki ...
poki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-09-08, 22:54   #2
AsMfc
Klepacz
 
Avatar AsMfc
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: /dev/null
Postów: 2 035
Domyślnie

Ale czy kontrolka ladowania swieci caly czas od startu, czy gansnie i sie zapala po rozruchu ? jesli pali sie caly czas to cos z polaczeniem lub z gniazdem,a raczej elelmentami na plycie zegarow.
A regulator sprawny ? Ze daje te 13V to nie wszystko...
__________________
Nr X Members Club SS-Czarnuch PePe'ta
FF I 1.6->AR 156 2.0->AR 159 2.0 JTDM+Nissan Patrol GR 3.0
AsMfc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-09-08, 19:48   #3
poki
Turysta
 
Avatar poki
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: sd
Postów: 66
Domyślnie

chyba znalazłem przyczyne, woda w akumulatorze wyparowała do do 2/3 , wiec woda kupiona jutro lewam i ładuje pod prostownikiem, okaze sie czy dobrze bedzie.

pozdrawiam
__________________
... poki ...
poki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-09-08, 13:08   #4
marsellus
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Poznań
Postów: 28
Domyślnie

Mam podobny przypadek kolego, podczas jazdy zaświeciła mi się kontrolka ładowania, po czym zauważyłem, że pulsują mi światła a obroty silnika od czasu do czasu stają się niestabilne. Pomknąłem czym prędzej do elektryka, zmierzyliśmy ładowanie - wahało się od 12,5 do 13,7 - diagnoza - regulator napięcia (został wymieniony).

Po wymianie regulatora ładowanie ustabilizowało się na poziomie 13,6 V lecz lampka jak się świeciła tak świeci. Pojechałem więc do innego elektryka, pomierzył wszystko i powiedział, że jest OK. Co ciekawe ładowanie wzrosło do 14,5 V i nawet po włączeniu wszystkiego co może prąd pobierać ( światła, radio, klima, ogrzewane szyby itd.) ładowanie było stabilne i pozostawało na poziomie 14,5 V.

Nomen omen po wizycie u drugiego elektryka lampka zgasła i nie świeciła się przez kolejne 3 dni, aby wczoraj znowu się zaświecić i mnie zdenerwować. Zamierzam pojechać z tym do ASO, żeby podpieli go pod komputer i sprawdzili co jest nie tak, bo nie mam już siły. A może ktoś z was miał podobny przypadek??? Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie..
marsellus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-09-08, 18:13   #5
olo
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Śląsk
Postów: 283
Domyślnie

Cytat:
Napisał marsellus
Mam podobny przypadek kolego, podczas jazdy zaświeciła mi się kontrolka ładowania, po czym zauważyłem, że pulsują mi światła a obroty silnika od czasu do czasu stają się niestabilne. Pomknąłem czym prędzej do elektryka, zmierzyliśmy ładowanie - wahało się od 12,5 do 13,7 - diagnoza - regulator napięcia (został wymieniony).

Po wymianie regulatora ładowanie ustabilizowało się na poziomie 13,6 V lecz lampka jak się świeciła tak świeci. Pojechałem więc do innego elektryka, pomierzył wszystko i powiedział, że jest OK. Co ciekawe ładowanie wzrosło do 14,5 V i nawet po włączeniu wszystkiego co może prąd pobierać ( światła, radio, klima, ogrzewane szyby itd.) ładowanie było stabilne i pozostawało na poziomie 14,5 V.

Nomen omen po wizycie u drugiego elektryka lampka zgasła i nie świeciła się przez kolejne 3 dni, aby wczoraj znowu się zaświecić i mnie zdenerwować. Zamierzam pojechać z tym do ASO, żeby podpieli go pod komputer i sprawdzili co jest nie tak, bo nie mam już siły. A może ktoś z was miał podobny przypadek??? Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie..
Dokładnie sprawdź sobie 3 kabelki które wchodzą do alternatora. Od drgań lubią się z czasem przełamywać ( łamią się wewnątrz izolacji tak że z zewnątrz tego nie widać) i skutkuje to własnie takim objawami że czasami wariuje napięcie ładowania. Najlepiej podłączyć na akku miernik i ruszając tymi kabelkami obserwować napięcie czy nie wariuje.
olo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-09-08, 18:17   #6
marsellus
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Poznań
Postów: 28
Domyślnie

dzieki za sugestie Olo, w poniedziałek tak zrobię i dam znać czy coś się zmieniło.
marsellus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-09-08, 07:00   #7
leniuch
Turysta
 
Avatar leniuch
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 170
Domyślnie

tak jak mówi olo, obejrzyj przewody wychodzące z alternatora... miałem taki sam przypadek, kupiłem cały alternator i... to samo! winny był jeden z tych trzech kabelków, który przetarł sobie izolacje o ten czarny pancerzyk ochronny (w którym wszystkie 3 są poprowadzone) i całkowicie się utlenił.

pzdr.
leniuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-09-08, 08:27   #8
marsellus
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Poznań
Postów: 28
Domyślnie

witam ponownie, chyba mam problem z głowy (odpukać w niemalowane) , sprawdziłem kabelki i całą wtyczkę i okazało się że jeden kabelek jest w połowie bez zabezpieczenia i poprzecierany, a styki we wtyczce zardzewiały (chyba na skutek wilgoci). Jako,że znajomy elektryk nie miał w posiadaniu takich wtyczek, wymieniłem tylko piny i dałem nowe silikony na kabelki, zaizolowałem wszystko pięknie, pospinałem ze sobą przewody, podłączyłem... i w autko chodzi jak marzenie Zrobiłem wczoraj trasę z Poznania do Lublina a lampka nawet nie mrygnęła - mam nadzieję, że tak już zostanie. Dzięki za podpowiedzi koledzy, uratowałem trochę gotówki, bo w akcie desperacji miałem już prowadzić foczkę do serwisu Pozdrawiam!
marsellus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Dziwny luz. arti34 Silnik i skrzynia 2 17-08-09 19:10
Dziwny odgłos wojtekn Inne techniczne 9 15-01-08 21:03
kontolka silnika - inny przypadek hawky Silnik i skrzynia 1 22-05-07 22:21
Dziwny telefon z ASO delmarcoforever Serwis i gwarancja 6 30-01-07 19:51
Dziwny tył Pixa Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 6 09-09-06 21:56

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u