Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 11-04-10, 18:13   #1
Waciak
Turysta
 
Avatar Waciak
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Opolskie
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2001
Postów: 9
Domyślnie Nie ma mocy i kopci na czarno przy przyspieszaniu

Od paru miesiecy nikt nie wie o co chodzi z moim autem. Bylem pare dni temu w ASO Forda i wyszlo ze wszystko jest ok po diagnozie na komputerze (juz drugiej bo wczesniej robilem w zwyklym warsztacie ale mechanik nie potrafil sie okreslicz czy paremetry ktore pokazuje mu komputer sa prawidlowe bo nie mial zadnego odniesienia), zadnych bledow wszystko tak jak ma byc, a auto kopci jak stary traktor i nie ma kompletnie przyspieszenia. Zasugerowano mi ze jest uszkodzony intercooler ponoc rozwarstwiony, ale nie zlecilem im naprawy bo jakos nie moglem w to uwierzyc. Po powrocie do domu rozkrecilem owo urzadzonko zeby potwierdzic ta diagnoze i co, chlodnica powietrza procz zabrudzen jak nowa, zadnych pekniec czy cos podobnego. Na 100% jest szczelna. Wiec pewnie dalem sie oskubac serwisowi. Chcialem zapytac jakie moga byc usterki zwiazane z brakiem mocy i dymieniem na czarno ktorych komputer nie wychwytuje. Czy jest mozliwe zeby wtryskiwacze byly uszkodzone a i tak na diagnostyce komputerowej bedzie pokazywac ze jest wszystko ok? Narazie nie robilem testu przelewowego bo nie chce wywalac kasy w bloto. Z gory dziekuje za wszelkie sugestie.
Waciak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-04-10, 18:49   #2
cocolino
Turysta
 
Avatar cocolino
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2008
LC Chełm
Postów: 846
Garaż
Domyślnie

1. ASO omijaj szerokim łukiem - złota zasada normalnego zjadacza chleba, ceny z księżyca a i fachowość mechaników nie zawsze idzie w parze z nakładami Forda na marketing oraz stereotypem o niesamowitej rzetelności tejże instytucji (no chyba, że masz Foke na firmę typu KGHM i grzeją Cię ceny-wtedy sprawa jasna)
2. Sprawdź ciśnienie na cylindrach - wszędzie powinno być jednakowe
3. Komputer odczyta Ci tylko informacje z czujników czyli ciśnienia, temperatury itp, mechanicznych usterek nie ogarnie.
4. Na ile Cię skasowali ?
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ddVVBdloofc


BYŁ 1.8 TDCi MK I FL . ............................... JEST 1.6B MK II FL
cocolino jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-04-10, 19:30   #3
Waciak
Turysta
 
Avatar Waciak
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Opolskie
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2001
Postów: 9
Domyślnie

Jesli mechanicy ktorych jest dosyc sporo w moim miescie nie wiedza o co biega to myslalem ze moze goscie w aso u ktorych przewija sie dosyc duzo autek z common railem cos beda wiedzieli na ten temat, niestety przeliczylem sie. A skasowali prawie dwie stowy za diagnostyke komputerowa i robocizne w sensie demontaz i montaz intercoolera.
Waciak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-04-10, 12:32   #4
jolinho
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
2004
Postów: 87
Domyślnie

Ja mam podobny problem. Foka nie ma mocy, kopci jak się depnie a i pozostawia krople oleju po nocy w garażu. Byłem przed chwilą u mechanika a on powiedział że intercooler do wymiany. Pojade do jeszcze jednego...
jolinho jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-04-10, 12:38   #5
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

Najpewniej macie obaj rozsypane turbiny skoro auta nie mają mocy, kopcą a dodatkowo kapie olej z okolic IC.
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-04-10, 13:28   #6
jolinho
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
2004
Postów: 87
Domyślnie

Wracam od drugiego mechanika. powiedział że najprawdopodobniej cieknie z intercoolera ale na 100% nie powie bo silnik jest brudny. Jade po pracy umyć silnik i jutro zpowrotem do gościa....
jolinho jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-04-10, 19:24   #7
Waciak
Turysta
 
Avatar Waciak
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Opolskie
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2001
Postów: 9
Domyślnie

Z ta uszkodzona turbina to nie wiem bo mechanicy twierdza ze z odczytow na komputerze turbina kreci calkiem dobrze, wyciekow nie mam. Silnik i osprzet jest czysciutenki zadnych nieszczelnosci, auto nie bierze ani troche oleju wiec watpie zeby posypala sie turbina bo wtedy napewno ubywaloby oleju na miarce.
Waciak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-04-10, 20:10   #8
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

W tym przypadku tak. Dziwne, że przy takich objawach nic nie wykazuje.
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-04-10, 07:58   #9
jolinho
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
2004
Postów: 87
Domyślnie

No to mam problem. Mechanik kazał mi umyć silnik od spodu, a żadna myjnia w mieście nie myje od spodu tylko od góry. Co robić?
jolinho jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-04-10, 09:27   #10
DoktorB
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Szczecin
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
listopad
2005
PZL powiat złotowski (Złotów)
Postów: 225
Domyślnie

Czarny dym oznacza nie spalone paliwo.
Paliwo nie spala się z trzech powodów: 1-brak powietrza, 2-paliwo nie nadaje się do spalenia tzn. zamiast rozpylone na mgiełkę to jest wlewane do cylindra, 3-wtrysk w niewłaściwym momencie-przestawiony wtrysk.

Ze względu, że jest to TDCi (raczej nikt nie przestawiał czujnika położenia wału) wykluczam punkt 3.

Pozostają 1 i 2.
1 może powodować zapchany filtr powietrza, ale domyślam się, że awaria pojawiła się nagle. Dla pewnosci trzeba przejrzeć cały układ doprowadzania powietrza od filtra po kolektor ssący.
2 proponuję zostawić na koniec, bo wiąze się na dzień dobry z kosztami. Najprościej będzie posiadać stary, używany wtryskiwacz od takiego samego silnika i go podłączać w miejsce wtryskiwaczy wkręconych w silnik. Chodzi tylko o podłączenie rurki z paliwem i kabelka. Wtryskiwacze w silniku pozostają nieruszane (choć można i jewykręcać i w to miejsce wkręcać próbny). Ten jeden próbny wtryskiwacz podłączamy kolejno pod przewody następnych wtryskiwaczy i próbujemy odpalić. Jak silnik przy danym wtryskiwaczu nie zmienił znacząco swojej pracy a jednocześnie przestał dymić, oznacza to uszkodzenie tego właśnie wtryskiwacza. Jeśli przy danym wtryskiwaczu silnik diametralnie się pogorszył to ten wtryskiwacz jest dobry.
Przy pracy z wtryskiwaczami proponuję zmierzyć ciśnienie sprężania. To najpewniejszy i najwięcej dający informacji parametr.
Diagnostyki komputerowe można sobie wsadzić w ... do schowka. Liczy się doświadczenie i wiedza oraz tzw. intuicja mechanika.
DoktorB jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-04-10, 18:06   #11
jolinho
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
2004
Postów: 87
Domyślnie

Znalazłem dzisiaj gościa który umył mi silnik od spodu i z góry też przy okazji. Dodam że nie zabezpieczałem żadnych kabli folią itp. Po myciu odpalił bez problemu. Jutro jade na diagnoze skąd cieknie olej...
jolinho jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-04-10, 07:59   #12
jolinho
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
2004
Postów: 87
Domyślnie

Wróciłem od mechanika po umyciu silnika. Diagnoza nie za wesoła. Mam jechać do gościa który zajmuje się regeneracją turbin powiedzieć mu co się dzieje i zobaczyć co powie. Mechanik zdjął bałwanka z intercoolera i tam był olej... ponoć turbina puszcza...
jolinho jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-04-10, 08:16   #13
XymoX
Gaduła
 
Avatar XymoX
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wawka - Grochoof - Witolin
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 615
Domyślnie

Cytat:
Napisał jolinho Zobacz post
Mechanik zdjął bałwanka z intercoolera i tam był olej... ponoć turbina puszcza...
turbina zawsze trochę puszcza i w IC zawsze będzie odrobina oleju
__________________
XymoX http://www.clanofxymox.com/

Był Focus a jest AUDI A4 B6 kombi 1.9 130KM
XymoX jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-04-10, 09:41   #14
Lodzermensch
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2004
Postów: 65
Domyślnie

A może to zawieszony EGR? Objawy mogą myć podobne, a dość łatwo sprawdzić/zaślepić.
Lodzermensch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-04-10, 21:51   #15
PAWELwrx
Turysta
 
Avatar PAWELwrx
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Pisz/Mrągowo
Ford Focus II FL
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2008
NPI powiat piski (Pisz)
Postów: 31
Garaż
Domyślnie

A dymi z korka wlewu oleju jak odkręcisz?
PAWELwrx jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-05-10, 21:31   #16
jolinho
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
2004
Postów: 87
Domyślnie

Mój problem rozwiązany. Przyczyną kopcenia na czarno i braku mocy był pęknięty intercooler. Po wymianie na inny używany foka śmiga aż miło i nie kopci
jolinho jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u