Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 12-02-10, 09:30   #1
norweg
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM automat
2004
Postów: 3
Domyślnie Focus 1,6 benzyna z automatem

Cześć wszystkim.Przymierzam się do kupna focusa kombi 2004 rok,90 tyś km,1,6 benzyna w automacie.Jak się ma sprawa z automatem w tym modelu? Wogóle czego mam się spodziewać,jakie usterki występują?Jak wygląda spalanie w automacie?I czy wogóle opłaca się pakować w automat? Dzięki wszystkim za pomoc
norweg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-02-10, 09:41   #2
langolier
Gaduła
Grupa: Łódź
 
Avatar langolier
 
Piotr
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Łódź
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
październik
2009
EL Łódź
Postów: 1 888
Domyślnie

Powiem tak:
1) automaty są mało popularne u nas, więc możliwe, że mechanicy będą się uczyć naprawiać te silniki na Twoim aucie
2) co oznacza "opłaca się pakować w automat" ? Jeśli chodzi o potencjalne naprawy to na 100% będą droższe (min. z powodu punktu 1))
3) przyzwyczajenie się do automatu nie jest łatwe, auto ma zupełnie inne charakterystyki i nawet wg Forda więcej spala.
4) Odzwyczajanie się od automatu też nie jest łatwe...
langolier jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-02-10, 10:15   #3
Vadero
Turysta
 
Avatar Vadero
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: Katowice
Inny
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
lipiec
2007
SPS powiat pszczyński (Pszczyna)
Postów: 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał norweg Zobacz post
Cześć wszystkim.Przymierzam się do kupna focusa kombi 2004 rok,90 tyś km,1,6 benzyna w automacie.Jak się ma sprawa z automatem w tym modelu? Wogóle czego mam się spodziewać,jakie usterki występują?Jak wygląda spalanie w automacie?I czy wogóle opłaca się pakować w automat? Dzięki wszystkim za pomoc
automaty forda nie zbierają zbyt pochlebnych opinii. Jednak jak wiadomo - wszystko jest tak dobre jak się o to dba. Czyli jeśli wiesz czy dbano o regularne wymiany oleju i ew. innych rzeczy to pewnie posłuży długo

Co do "opłacalności" - co kto lubi. Jakbym dużo po mieście jeździł to pewnie chciałbym automat.
__________________
Focus mkII '06 1.6
Vadero jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-02-10, 10:23   #4
Gimnastikball
Turysta
 
Avatar Gimnastikball
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: Czelabińsk
Ford Focus I FL
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2003
PNT powiat nowotomyski (Nowy Tomyśl)
Postów: 726
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał norweg Zobacz post
Cześć wszystkim.Przymierzam się do kupna focusa kombi 2004 rok,90 tyś km,1,6 benzyna w automacie.Jak się ma sprawa z automatem w tym modelu? Wogóle czego mam się spodziewać,jakie usterki występują?Jak wygląda spalanie w automacie?I czy wogóle opłaca się pakować w automat? Dzięki wszystkim za pomoc
Pali 10-12 w miescie, moze tez palic więcej
Skrzynia jak skrzynia. To starsza konstukcja.
Sprawdzic jak działa, wymienic płyn przekładniowy.
Główna bolączka tej skrzyni to transmisja 4biegu, ale.... przebiei są fałszowane, autami poruszają się tez "fachowcy". To są zapewne główne przyczyny.
Jezeli ma to byc 2004 rok to serwis może zdziagnozowac skrzynię po kątem ewentualnych błędów.

Nie ma się czego bac. Wiadomo w trasę to bedzie cieńko, ale tak do miasta czy na krótkie odcinki

Osobiście używam auta z ASB od 2007 roku. Mondek mniał ponad 200 tkm przebiegu i nic sie nie działo, mesiu ma tera 100tkm i tez nic....
__________________
-- Traveller --
Gimnastikball jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-02-10, 17:34   #5
norweg
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM automat
2004
Postów: 3
Domyślnie

dzięki,używać będę głównie w mieście bo dłuższe trasy to maksymalnie 2x do roku robię.Korci mnie ten fordzik, obecnie mam adicę a4 z 99roku i już mnie trafia jak podliczę ile w niego wpakowałem a tu co i rusz się coś sypać zaczyna. A fordzik młodszy, większy kufer i automacik co jest fajne w korkach i dla mojej żonki
norweg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-02-10, 19:36   #6
irekwielki
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: Gdańsk
Postów: 45
Domyślnie

Kolego mam focusa w manualu, ale czesto pomykam mesiem 2,7 w automacie. Generalnie wszystko zależy od tego w jakim mieście się poruszasz. Jak jest sporo korków warto automat. Nie wiem jak wyglada przyspieszanie z silnikiem 1,6 w mesiu jest rewelacja. Też zastanawiałem sie nad automatem., ale nic ciekawego nie znalazłem.
__________________
focus II 1,6 100 km kombi
irekwielki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u