Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 05-10-08, 10:26   #1
Daro_wroc
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Wrocław
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 45
Domyślnie Łomot przy odpalaniu ciepłego silnika TDCI ??

Witam kolegów,

Niestety od dłuższego czasu mam problem z autem, który ostatnio się nasila.

Problem polega na metalicznym stukocie i szarpnieciu silnika pojawiającym się tylko przy odpalaniu ciepłego silnika i to musi auto pojezdzić dłuższy czas, żeby to się pojawiło.

Na początku była dwumasa- na 100%?? mam ok (przynajmniej tak twierdzą mechanicy).

W międzyczasie była zatarta pompa wody.Napewno to nie jest też rozrusznik. Auto stoi znowu w warsztacie.

Wczoraj dowiedziałem się żę machanicy jednak wymienili napinacz + koło pośrednie (oryginal). Wziełem auto, żeby potestować na 2h po mieście. Wracam do mechanika gasze i napiee.rdala strasznie. W miedzyczasie byłem u znajomego w serwisie. Kolesie spokojnie podeszli to auta, oglądali dłuższą chwile. I zainteresowali się kołem pasowym na wale. Tzn pytali sie czy mechanik robił test, przy zdjetym całkowicie pasku wieloklinowym, czy dalej wali. Bo jeśli wali to może być właśnie te koło pasowe. Jak wróciłem do mechaników to kazałem im to zrobić, a oni że robii i że była cisza.(Tylko w warunkach warsztatu nie nagrzali auta tak tak sie nagrzeje podczas jazdy). Zrobili wiec to od razu przy mnie i po zdjętym pasku dalej napierd... Pod długich namowach sprawdzą to koło pasowe, porzycza używke i podmienią. Chcą wymieniać mi teraz też masówkę, ale w ten spoób to pół auta wymienie a problem pozostanie. Dodam, że rozrusznik też śprawdzony. Czy ktoś może mieć pomysł co to może być???
Daro_wroc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-10-08, 18:28   #2
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

Daro_wroc, nie bądź pewny co do tej 2masy. Ja sprawdzałem u siebie i jest 4cm luzu przy ponoć 6,5cm dopuszczalnego a i tak już tłucze jak cholera. Ktoś już tłumaczył na forum że oprócz luzu obwodowego jest luz wzdłużny czy siakoś tak, a tego nie sprawdzisz bez rozbiórki.
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-10-08, 19:01   #3
Daro_wroc
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Wrocław
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 45
Domyślnie

grzybek Może to być i dwumasa, ale chodzi mi o to że to powinni mi zdiagnozować. A nie że na początku miała być na 100% napinacz, bo odgłos szedł z tej strony. OK wymienili (700 w plecy) i problem został. Przy mnie odkręcali rozrusznik i i go testowali, kręcił dobrze ale mały luz podobno ma. No i mechanik te co twierdził że to napinacz, teraz mówi że luz na dwumasie też jest. Nie jestem już pewnien jego opinii. A co jeśli wymienią mi dwumasę a napierd..lać dalej będzie. Dodam jeszcze, że temu łomotowi towarzyszy taki krótki pisk, jakby jakieś gumy.. Nie ma też znaczenia, czy odpalam na na sprzegle czy bez. Ale auto musi być naprawdę dobrze nagrzane, wtedy pojawia się ten problem. Jak już zapali, na luzie pracuje idelanie. Żadnych stuków, zgrzytów itp.

Acha i jeszcze jedno. I co jeździsz z tym? Kolega na konkurencyjnym forum, też czekał jak mu się dwumasa skończy. I jest już po wymianie silnik, zblokował mu się wał jak rozpadła się dwumasa.
Daro_wroc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-10-08, 19:38   #4
jacoo
Turysta
 
Avatar jacoo
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: Zakopane/Kraków
Postów: 42
Domyślnie

no moj brat tez walczy z podobnym problemem
...http://forum.focusklubpolska.pl/viewtopic.php?t=29048

narazie nic nie zdziałał.
__________________
jacoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-10-08, 20:09   #5
Daro_wroc
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Wrocław
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 45
Domyślnie

Jacco trafiłem już wcześniej na Twój wątek. Powiedz mi , jak wygląda to walnięcie. Czy to jest takie mocne szarpnięcie połączone z metalicznym odgłosem? Ja się właśnie tego obawiam, że dwumasę wymienię i dalej będzie to samo. Odgrzebałem wcześniej gdzieś taki wątek, że to może problem leżeć z elektroniką, że przy mocnym dogrzaniu auta komp szwankuje przy odpalaniu.
Daro_wroc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-10-08, 21:38   #6
jacoo
Turysta
 
Avatar jacoo
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: Zakopane/Kraków
Postów: 42
Domyślnie

jutro skontaktuje sie z nim i dopytam czy cos sie zmieniło.
__________________
jacoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-10-08, 21:57   #7
Daro_wroc
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Wrocław
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 45
Domyślnie

jacoo będę wdzięczny, mi już ręce opadają. Auto w warsztacie, brak pomysłów co dalej.
__________________
http://www.miastoforum.cba.pl/
Daro_wroc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-10-08, 10:14   #8
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

Daro_wroc, na razie jeżdżę bo pojawiło się to jakieś 2-4kkm więc mało prawdopodobne żeby już miało się rozlecieć.
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-10-08, 10:36   #9
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
Napisał grzybek
Ktoś już tłumaczył na forum że oprócz luzu obwodowego jest luz wzdłużny czy siakoś tak, a tego nie sprawdzisz bez rozbiórki.
Cytat:
Napisał Daro_wroc
ale chodzi mi o to że to powinni mi zdiagnozować
bez rozbiórki się nie da

Daro - masz wszystkie objawy padającej dwumasy.
Wali ona na rozgrzanym silniku.
Wali różnie - raz przy odpalaniu i gaszeniu, choć to zalezy jak się tam wszystko poustawia. Wali też jak sie dojeżdża do skrzyżowania. I może mieć dwa rodzaje luzu.
Dodatkowo u nie wariował pedał sprzęgła.
Zrobić musisz...
ZMIEŃ MECHANIKÓW
Jak mozna wymieniac elementy po stronie pasażera jak napindala wyraźnie po stronie kierowcy.
Ja akurat zmieniłem na używke... i OWP (nasz kolega forumowy) który przejął po mnie auto, póki co chyba nie narzeka. Pojechałem z używką do Wuja Zbycha - ten ocenił że jest w dobrym stanie i wymieniłem.
Nie ma też co od razu wymieniać sprzęgła. U mnie wszystko wyszło po rozebraniu połowy auta... dwumasa miała z centymetr albo więcej luzu poprzecznego. Sprzęgło było w stanie idealnym (co mnie zdziwiło bo styl jazdy miałem zero-jedynkowy)

DWUMASA NA BANK.
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-10-08, 12:56   #10
Daro_wroc
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Wrocław
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 45
Domyślnie

Powiem Wam tak, niby objawy podobne do dwumasy, ale zostanawia mnie jedno. Jednak odgłos nie idzie niby bezpośrednie z skrzyni i pojawia się tylko i wyłacznie na bardzo mocno nagrzanym aucie. I dodatkowa jak już jest rozgrazny to nie wali nic przy jezdzie na luzie, ani przy gaszeniu. Tylko jest to przy odpalaniu. Ci co robili mi auto, maj doświadczenie w teg typu naprawach i są sprawdzeni. Jednak skupili sie na napinaczu, niestetu błedenie. Teraz troche mi to przypomina bładzenie, że wymieniaja w ciemno. Dlatego chce wyeliminowac wszystko, po w koszty już poszedłem. A jak dojdzie dwuamsa i to się okaże błedny cel.???
__________________
http://www.miastoforum.cba.pl/
Daro_wroc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-10-08, 13:48   #11
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

Cytat:
Napisał Daro_wroc
pojawia się tylko i wyłacznie na bardzo mocno nagrzanym aucie. I dodatkowa jak już jest rozgrazny to nie wali nic przy jezdzie na luzie, ani przy gaszeniu. Tylko jest to przy odpalaniu
I masz dokładnie identyczne objawy jak ja. Nie byłem z tym u żadnego mechanika bo i tak na 99,9% każdy powie że to dwumasówka. A po co jeździć i tak jak Ty wymieniać różne rzeczy jak i tak na końcu okaże się, że jest tak jak mówi Jackiller.
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-10-08, 14:25   #12
Daro_wroc
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Wrocław
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 45
Domyślnie

Ja byłem skłonny wymienić nawet i tą dwumase, ale dziwi mnie to że doświadczony mechanik mógł się tak pomylić i wymienić napinacz?? A powiedzcie mi jescze taki temat, żeby już na pewno wyeliminować inne kwesteie. Słyszałem że jak jest słaby akumulator lub własnie rozrusznik jest podobny problem. Grzybek widzisz, nie byłes u mechanika a na podstawie wypowiedzi na forum twierdzisz ze masz dwumase. Stuk, stukowi nie równy. Niektórzy mówią że jak dwumasa pada to słychac turkotanie itp. U mnie jest metaliczne uderzenie + szarpnieice silnika. Auto było w miedzy czasie w autoryzwoanym serwisie i żaden mechanik nie powiedział że to dwumasa???

[ Dodano: Pon 06 Paź, 2008 21:35 ]
I jeszcze jedno, nie jestem mechanikiem samochodowym. Ale czy ktoś może mi potwierdzić moją tezę. Skoro koło dwumasowe jest elementem działającym przy sprzegle. A jak wiadomo sprzegło, przy wciśniętym pedale sprzegle jest rozłoączone i nie pracuje. To skoro nie pracuje ten elemet w tym momenicie wiec nie może być mowy u mnie, że to jest to jest to!!!
__________________
http://www.miastoforum.cba.pl/
Daro_wroc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-10-08, 22:43   #13
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

[ Dodano: Pon 06 Paź, 2008 21:35 ]
I jeszcze jedno, nie jestem mechanikiem samochodowym. Ale czy ktoś może mi potwierdzić moją tezę. Skoro koło dwumasowe jest elementem działającym przy sprzegle. A jak wiadomo sprzegło, przy wciśniętym pedale sprzegle jest rozłoączone i nie pracuje. To skoro nie pracuje ten elemet w tym momenicie wiec nie może być mowy u mnie, że to jest to jest to!!![/quote]

ja skwituje to tak.
tez myślałem na początku, że to rozrusznik.
I w sumie ten temat możesz ogarnąć sobie sam, bo to sa TYLKO 2 czy 3 śruby/nakretki i jeden kabelek.
ja właśnie po wyjęciu rozrusznika NA BANK wiedziałem, że pada mi koło, bo całe było zalepione TOWOTEM z koła dwumasowego. gdzies na forum sa nawet foty. czaarna masa wszedzie.
Więc ZRÓB TO SAM, wyjmij rozrusznik i się upewnij. Moze żeczywiście ci nie odbija rozrusznik , może masz jakie luzy na łozyskach choć w to watpię.
A jak masz dyktafon to nagraj dxwięk i podziel się na forum, bo żeczywiście pojęcie wali, dudni... to wiesz
PZDR
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-10-08, 20:41   #14
Daro_wroc
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Wrocław
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 45
Domyślnie

Problem u mnie leży na 99% w uszkodzonej poduszce silnika. Silnik był wyjety i odpalony, żadnych stuków itp. Od nowa ułożony na poduszkach i juz myslałem że jest ok, jedak po dłuższej jezdzie wali coś dalej. Dlatego to musi być poduszka najprowdopodobniej lewa. Czy ktoś wie jak można tą teze łatwo potwierdzić?
Daro_wroc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[C-MAX] Mrugnięcie świateł przy odpalaniu silnika (xenon) SUCOF33 Elektryka, audio i alarmy 19 11-02-12 21:24
[FFi TDCi]potworny stukot przy odpalaniu ciepłego silnika !! jacoo Silnik i skrzynia 30 28-08-10 00:50
1,6 TI-VCT czasami nierówna praca silnika przy odpalaniu nori76 Silnik i skrzynia 19 20-08-09 11:27
Problem przy odpalaniu TDCI (gaśnie) dvl Silnik i skrzynia 5 17-10-07 08:43
Niebieski dym przy odpalaniu TDCi!!!! marcin9913 Silnik i skrzynia 23 13-02-06 14:35

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u