Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 19-07-08, 22:01   #1
letgo
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Skąd: Warszawa
Postów: 6
Domyślnie [FFI] Focus 1.6 silnik nie odpala

witam,

jestem nie tylko nowy, ale i totalnie zielony w temacie, za wszelkie opinie dotyczące problemu bede wdzieczny.
Jeżdzę focusem sprowadzonym z Włoch w listopadzie 2007 roku. Silnik 1.6 - zetec 16v (2000r.)..tak mi się przynajmniej wydaje . Przebieg 150k km. Przez 8 miesięcy totalnie zero usterek. Nawet najdrobniejszych (trochę falowały obroty na biegu jałowym, ale to jak czytam mały standard). Bezproblemowo było do dziś. Jechałem w trasie (ok 200 km) wszystko ok. Jakieś 15-20 km przed meta zrobiłem postój. I już po tym postoju FOCUS nie odpalił. Za pierwszym razem jeszcze w sumie odpalił - ale ewidentnie nie dostawał paliwa.
Rozrusznik kręci, czytałem wiele o akumulatorze, ale też wydaje się ok - zegary zachowują się normalnie, radio dziala tez ok. Nie dostaje paliwa (to moja totalnie zielona opinia).
Jedna obserwacja - jedyne co przyszlo mi do glowy w sobotni wieczór w trasie, odłącze na kilka minut akumulator. Tak zrobiłem. I co? I ZAPALIŁ. Normalnie jak gdyby nigdy nic. Jadę dalej. Ba! Dojechałem. Nie gasł, nie zachowywał się dziwnie. WSZYSTKO OK. Zgasiłem silnik na jakiś czas i po godzinie znów odpalam - i znów NIE PALI (rozrusznik kręci, nie dostaje paliwa). I znów mam odłączać akumulator? O co może chodzic? W poniedziałek pojade zapewne do serwisu, ale bede wdzięczny za wszelskie sugestie (bo jedyny w okolicy warsztat nie specjalizuje się w Fordach raczej i pewnie będą chcieli mnie naciągnąć na wszystko).

Za wszelkie uwagi będę wdzięczny. Zakładam, że to nie jest cos bardzo poważnego, skoro ostatecznie udało mi się kontynuować jazdę, ale jak pisałem w temacie jestem zielony. Jeśli nie napisałem czegos, co jest moze się okazać istotne proszę o uwagi.
__________________
Pozdrawiam,
maciek
letgo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-07-08, 22:34   #2
scorpio
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Zabrze
Postów: 48
Domyślnie

Wygląda mi to tak,jakby któryś z czujników powiedział papa.
Po odłączeniu aku zresetowałeś kompa i dlatego odpalił,lecz w czasie jazdy komp znów nałapał
błędów z uszkodzonego czujnika i wiadomo,nie odpalił.

Taka moja teoria,jedź zczytać kody błędów to się dowiesz wszystkiego.


pozdrawiam
__________________
Ford Focus 1.6 GHIA-bordowy sedan
scorpio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-07-08, 10:22   #3
letgo
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Skąd: Warszawa
Postów: 6
Domyślnie

niestety po kolejnym odłączeniu i podłączeniu akumulatora silnik już nie odpala..czy to zmienia podejrzenia?
__________________
Pozdrawiam,
maciek
letgo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-07-08, 10:57   #4
scorpio
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Zabrze
Postów: 48
Domyślnie

Sprawdź co nie gra,zobacz czy daje iskrę i paliwo,zawęży to trochę teren poszukiwań.
__________________
Ford Focus 1.6 GHIA-bordowy sedan
scorpio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-07-08, 11:10   #5
Yerzo
Żyrandol
Zlotowicz
Grupa: Warszawa
 
Artur
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Sokołów Podlaski
Ford Focus II
HB 3D
listopad
2006
Postów: 8 706
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał letgo
W poniedziałek pojade zapewne do serwisu, ale bede wdzięczny za wszelskie sugestie (bo jedyny w okolicy warsztat nie specjalizuje się w Fordach raczej i pewnie będą chcieli mnie naciągnąć na wszystko).
myślę, że w ASO jeszcze bardziej Cię naciągną... znajdą przyczynę ale przy okazji wynajdą 10 innych problemów.

Jesteś z W-wy, podjedź do wuja zbycha ( forumowy zaprzyjaźniony warsztat ):
ul. Naddnieprzańska 8, Warszawa tel. 691745391
__________________

Tiguan R-line - Ateca FR
Yerzo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-07-08, 11:13   #6
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

ja obstawiam cos z ukladem zaplonowym, czyli swieczki, cewka byc moze...

Cytat:
Napisał Panther
podjedź do wuja zbycha
dokladnie
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-07-08, 11:29   #7
letgo
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Skąd: Warszawa
Postów: 6
Domyślnie

problem w tym, że te 200 km robiłem z Wawy właśnie I jakoś do niej wrocic muszę . W poniedziałek pojade do pobliskiego warsztatu, zobaczymy co powiedzą, w odległości ok. 30 km mam ASO.

edit:
jesli pytanie o to, czy podaje paliwo to pytanie o dzwięk po przekręceniu kluczyka gdzies tam pod maska to widocznie podaje . Po przekręceniu słychac 1-2 sekundowy dzwięk, który chwile pozniej zanika..i tak za kazdym razem po przekręceniu kluczyka i dalej rozruch..Co do iskry i świec w aktualnej sytuacji nie do sprawdzenia..
Co zaś do cewki - czytałem o utracie mocy i o tym, że trzęsie samochód. U mnie ani wczesniej, ani nawet po jednorazowym odpaleniu po odłączeniu akumulatora nic takiego nie miało miejsca (samochód serio działał OK).
__________________
Pozdrawiam,
maciek
letgo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-07-08, 20:19   #8
Yerzo
Żyrandol
Zlotowicz
Grupa: Warszawa
 
Artur
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Sokołów Podlaski
Ford Focus II
HB 3D
listopad
2006
Postów: 8 706
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał letgo
Po przekręceniu słychac 1-2 sekundowy dzwięk, który chwile pozniej zanika..i tak za kazdym razem po przekręceniu kluczyka i dalej rozruch..
czyli pompa paliwa działa
__________________

Tiguan R-line - Ateca FR
Yerzo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-07-08, 20:50   #9
Ziele1985
Turysta
 
Avatar Ziele1985
 
Tomek
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
wrzesień
2011
WW..P Warszawa Włochy
Postów: 377
Garaż
Domyślnie

Podepnę się bo już raz mi nie chciał zapalić. Pokręciłem rozrusznikiem i nic dopiero jak dałem lekko gazu to zaskoczył. Czy to mogą być wczesne symptomy czegokolwiek czy po prostu tak czasem ma ten typ? Byłem już na rezerwie, może pompa zebrała jakiś syf z dna (choć filtr paliwa raczej mam ). Po przejechaniu ok 3 kilometrów znów miałem postój i tym razem odrazu zapalił. Zdażyło się to tylko raz

Druga sprawa. Napisze tutaj bo może już było na forum ale znależć nie mogę. Na jalowym słychać jakby silnik falował ale obroty pozostają w miejscu. "Ten typ tak ma"?
Ziele1985 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-07-08, 17:06   #10
letgo
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Skąd: Warszawa
Postów: 6
Domyślnie

uzupełniając, być może komuś się przyda, wstępnie padło jednak na pompę paliwa. Jutro będę miał założoną nową, więc bede mogl byc w 100% pewien..

ps. czy to mogl byc efekt tankowania do pełna? czytalem o tym w FAQ. Padła tuż przed zapaleniem sie rezerwy (o ile jednak to ta pompa), a gdy odkręcałem korek do baku to z wielkim trudem..
__________________
Pozdrawiam,
maciek
letgo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-07-08, 17:11   #11
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał letgo
czy to mogl byc efekt tankowania do pełna?
nie
Cytat:
Napisał letgo
gdy odkręcałem korek do baku to z wielkim trudem
jezeli miales natomiast czesto "zassany" bak, to na pewno pompa musiala pracowac pod znacznie wiekszym obciazeniem...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-07-08, 19:17   #12
letgo
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Skąd: Warszawa
Postów: 6
Domyślnie

temat zakończony. Widocznie jednak to pompa paliwa, bo po włożeniu nowej samochód już jeździ . Fakt, że głos po przekręceniu kluczyka jest jakby troche inny ale ważne, że działa.
Co do kosztów. Mam wrażenie, że trochę zostałem jakby naciągnięty (czy nie?). Nowa pompa zamówiona przez mechanika kosztowała 280 zł (podczas gdy na allegro zamienniki widziałem chyba w okolicach 120-150). Owszem mam fakture na zakup, ale może po prostu to jakiś drogi sklep..Za usługi - wymiane tarcz i klocków z przodu oraz szczęk z tyłu (moje częsci) oraz za diagnoze i wymiane pompy paliwa - całość 150 zł. Wydaje mi sie tanio, ale poza Wawa to już tak jest .

Pozdrawiam i dziękuje za wszelkie sugestie i rady. Chciałbym podobne posty pisać jak najrzadziej
__________________
Pozdrawiam,
maciek
letgo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-07-08, 20:17   #13
slawko_k
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Podkarpackie
Postów: 23
Domyślnie

Hej.
Odnośnie tego zasysania w chwili odkręcania korka wlewu paliwa to powinno tak być czy nie?
Fokę mam od ok. miesiąca i mnie to zdziwiło bo 1 raz coś takiego widzę
slawko_k jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-08, 23:18   #14
Luca
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: 3miasto
Postów: 5
Domyślnie

Witam,
Miałem podobno problem. Po przejechaniu trasy z północy na południe, ok.650km wieczorem wszystko bylo jeszcze ok. Następnego dnia rano niestety już nie odpalił.
U mnie okazało się, że pompa jest cała a zjarała się kostka która jest przy pompie. Zlutowali to w tym miejsci i foka odpala i jeździ (już jakieś 2000km tak przejechałem).
Pozdr.
Luca jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-08-08, 09:10   #15
Oskar
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Oskar
 
Marcin
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Ford Focus C-Max
HB 5D
1.8 Duratec 120KM manual
2004
WW..A Warszawa Rembertów
Postów: 1 520
Domyślnie

Cytat:
Napisał slawko_k
Hej.
Odnośnie tego zasysania w chwili odkręcania korka wlewu paliwa to powinno tak być czy nie?
Fokę mam od ok. miesiąca i mnie to zdziwiło bo 1 raz coś takiego widzę
Tak ten typ tak ma nawet w instrukcji jest o tym mowa że może występowac po odkreceniu korka syczenie.

[ Dodano: Sro 20 Sie, 2008 09:10 ]
Cytat:
Napisał Luca
U mnie okazało się, że pompa jest cała a zjarała się kostka która jest przy pompie. Zlutowali to w tym miejsci i foka odpala i jeździ (już jakieś 2000km tak przejechałem).
Pozdr.
Miałem ten sam problem.

[ Dodano: Sro 20 Sie, 2008 09:13 ]
Cytat:
Napisał letgo
Co do kosztów. Mam wrażenie, że trochę zostałem jakby naciągnięty (czy nie?). Nowa pompa zamówiona przez mechanika kosztowała 280 zł (podczas gdy na allegro zamienniki widziałem chyba w okolicach 120-150). Owszem mam fakture na zakup, ale może po prostu to jakiś drogi sklep.
Widziałem już foke w któej trzeba było sciagać drugi raz bak bo sie cudowny zamiennik z allegro wysypał po 2 dniach. Mysle ze 280 za pompe tym bardziej jesli jest na nia faktura czyli gwarancja to jeszcze nie tragedia.Robocizna - tanio. W focusie zeby wymienic pompe trzeba sciągać bak a jest z tym chwila zabawy uwierz.
Oskar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-08-08, 01:50   #16
Luca
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: 3miasto
Postów: 5
Domyślnie

[ Dodano: Sro 20 Sie, 2008 09:13 ]
Cytat:
Napisał letgo
Co do kosztów. Mam wrażenie, że trochę zostałem jakby naciągnięty (czy nie?). Nowa pompa zamówiona przez mechanika kosztowała 280 zł (podczas gdy na allegro zamienniki widziałem chyba w okolicach 120-150). Owszem mam fakture na zakup, ale może po prostu to jakiś drogi sklep.
Cytat:
Napisał Oskar
Widziałem już foke w któej trzeba było sciagać drugi raz bak bo sie cudowny zamiennik z allegro wysypał po 2 dniach. Mysle ze 280 za pompe tym bardziej jesli jest na nia faktura czyli gwarancja to jeszcze nie tragedia.Robocizna - tanio. W focusie zeby wymienic pompe trzeba sciągać bak a jest z tym chwila zabawy uwierz.
Co do wygrzebania tej pompy to usłyszałem to samo, podobno masakra!
Przeglądałem pompy na allegro i jest jedna Visteon za 179zł i tak mi się wydaje ze taka była u mnie, lub podobna... więc 280zł to sporo więcej. Mam nadzieję, że "patent" mechaników trochę podziała Oskar ile już tak przejechałeś? Pozdr.
Luca jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Focus 2003 TDCI nie odpala dugi21 Elektryka, audio i alarmy 8 18-07-09 22:55
gdy sie troche silnik nagrzeje ciężko odpala adam1984 Silnik i skrzynia 2 18-03-09 16:38
Pomocy focus niechętnie odpala rano kurkowsk Elektryka, audio i alarmy 3 10-12-07 22:55
[FFI] Zgasł i nie odpala 1,8 TDDI 1999 - zatarty silnik gobi21 Silnik i skrzynia 4 08-03-07 17:30
focus z USA silnik 2.3 darekdm Silnik i skrzynia 17 06-11-06 18:16

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u