Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 01-12-05, 18:45   #1
Lukaszeczek
Turysta
 
Avatar Lukaszeczek
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: L'pool
Postów: 288
Domyślnie Fochy foki :/

Normalnie mnie dziś foczka bardzo negatywnie zaskoczyła - rano wszystko ślicznie, zapaliła, grzecznie przywiozła mnie do pracy. Po pracy wychodzę, wsiadam, odpalam autko i biorę się za zmianę płytki CD, zapięcie pasów, minęło już za 20-30 sekund jak autko zapaliłem, a tu nagle foch - obroty poleciały w dół na łeb na szyję, silnik zacząl się krztusić - patrzę na zegary, a obrotomierz skacze w dolnych obrotach, ale auto nie gaśnie. Trwało to może ze 2-3 sekundy, i jak autko wróciło do siebie, to miało 1000 obr/min - i potem wszystko ok... Ma ktoś pomysła co to? Jedno co, to wydaje mi się, że strasznie delikatnie nacisnąłem pedał gazu przez przypadek, jak się usadawiałem z , aczkolwiek dość dziwne - auto ma w tym momencie siakieś 5k km. Poczekam co dalej, bo na razie nie ma z czym do ASO jechać, aczkolwiek oczekuję sugestii - na co zwrócić uwagę, co się może taśtać, itp. itd.
pozdrawiam
Lukaszeczek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-12-05, 20:15   #2
AsMfc
Klepacz
 
Avatar AsMfc
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: /dev/null
Postów: 2 035
Domyślnie

No tak,ale jak wsiadles i miales zapalony silniczek i przypadkowo nadusiles pedal gazu to nie powinna foczka tak rteagowac...cos jak by dostala paliwa i sie zadlawila? jak by sobie nie radzila z wieksza iloscia plaiwa.... jak zdazy sie to jeszcze raz przy zimnym silniku to jedz do ASO czeka Cie chyba regulacja... moja foczka miala tak i dlawila sie zaraz po odpaleniu (no po chwili jak ruszalem i tak jak u Ciebie takie czasy) i po regulacji kompa i przeczyszczeniu kilku pierdulek teraz smiga...nie lekcewaz tego..ja tak zrobilem i poczulem to w kieszeni bo chlala tyle eeee...

W kazdym razie zobacz czy to tylko na zimnym silniku i przygazuj ja troche na niskich biegach tak max do 3 i zobacz czy ma tyle sily co miala... spostrzezenia opisz bedzie latwiej cos stweirdzic
AsMfc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-12-05, 22:10   #3
driver
Turysta
 
Avatar driver
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Foczkowo:)
Postów: 974
Domyślnie

Karwa ja mam zaś takie objawy:
Rano odpalam i mi skacze silnik do 2000-2600 obrotow i to na luzie jak zrzucam bieg i po 2-3 minutach wszystko gra.Jak bylem na przegladzie to powiedzialem o tym a facio powiedzial ze ten typ tak ma no i tak jezdze.Choc cholera nadal zly jestem bo pali mi latem po miesice 8 a zima ponad 10 w silniku 1.4
__________________


Troszkę Alpine, 2 kilo Rainbow'a doprawione U-dimnesion + skrzynia z kolejnym U-dimnesion i cała foczka w Dynamicie
driver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-12-05, 22:17   #4
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

to daj mu w ryj i nie słuchaj tego facia.
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-12-05, 22:27   #5
AsMfc
Klepacz
 
Avatar AsMfc
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: /dev/null
Postów: 2 035
Domyślnie

driver jak masz 1.4 Zeteca Manuala z katalizatorem benzynka itd. to jedz na przerobienie kompa powaznie mowie! jest taka fabryczna usterka w kompie tego modelu, ze on czasami dlawi czasmi glupiejej jak mi nie wiezysz to jedz do dobrego i szczerego serwisu i tam Ci powiedza co i jak... beda musieli kilka zmian zrobic w kompie i jest dobrze wtedy!!! Radze szybko bo paliwo drozeje i szkoda silniczka.

Co do Lukaszeczek - Swiece wymienione?, testowane bylo komputerowo cisnienie w garach? A co z zaworami? Jest taki pindolek po prawej stronie silnika ktory czasmi sie zaglucieje i go sie wymienia bo z cisnieniem jest cos nie tak...nie pamietam ktory to jest ,ale tam zazwyczaj jes ta przyczyna po czesci.
AsMfc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-12-05, 22:36   #6
Lukaszeczek
Turysta
 
Avatar Lukaszeczek
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: L'pool
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał AsMfc
Lukaszeczek - Swiece wymienione?, testowane bylo komputerowo cisnienie w garach? A co z zaworami? Jest taki pindolek po prawej stronie silnika ktory czasmi sie zaglucieje i go sie wymienia bo z cisnieniem jest cos nie tak...nie pamietam ktory to jest ,ale tam zazwyczaj jes ta przyczyna po czesci.
auto ma 7 miesięcy i 5k km na liczniku - świec bym raczej nie podejrzewał, tym bardziej, że poza tym fochem wszystko dosć mocno OK. W trybie miejskim, przy temperaturach rzędu -1 °C auto spala mi mniej niż 9.5 litra benzyny, więc tragedii raczej nie ma... no nic, poobserwuję i jak się drugi raz zdarzy, to zacznę wozić ze sobą kamerę i każde odpalanie nagrywać. Niestety już kiedyś coś takiego w nowym aucie musiałem ćwiczyć
Lukaszeczek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-12-05, 23:48   #7
driver
Turysta
 
Avatar driver
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Foczkowo:)
Postów: 974
Domyślnie

Karwa auto kupilem w Pleszewie a najblizsze Aso forda mam w czestochoie.Jakbym pojechal do nich to oni w rtamach gwarancji mi to zrobia za free??
__________________


Troszkę Alpine, 2 kilo Rainbow'a doprawione U-dimnesion + skrzynia z kolejnym U-dimnesion i cała foczka w Dynamicie
driver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-12-05, 11:11   #8
pinio_tdci
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Poznan
Postów: 545
Domyślnie

Ciekawe

W dieslu (i to nie tylko moim) jak jest zimno i sie przejedzie tylko pareset metrow i stanie na swiatlach, np. to ECU ma tez klopot (przez chwile) z obrotami - troche faluja.

Ale nastepne swiatla sa juz spoko, objaw wystepuje tylko jak jest zimno i silnik jest zimny ASO (niemieckie) twierdzilo, ze to normalne bo ECU odpuszcza za duzo paliwa najpierw (czyli tak jak 'zwykle' na jalowych) a tutaj olej w silniku i skrzyni gesty i opory duzo wieksze, wiec zaczyna gasnac, to ECU panicznie podwyzsza dawke, obroty za duze, to zmniejsza, znow za male, etc. ....

No dobra, jakos nie mialem powodu im nie wierzyc, dzieje sie to regularnie i na nic nie wplywa (juz od 60 tys. km), wiec sie nie przejmuje i jezdze

Ale jak w benzynach by Ford byc powinno to nie wiem?
__________________
FF sedanik, dieselek w kolorze zwanym 'pepper red' (oramkowany )
pinio_tdci jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-12-05, 11:13   #9
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

Cytat:
Napisał pinio_tdci
ECU panicznie podwyzsza dawke
fajnie brzmi "panicznie" w odniesieniu do komputera
sorry za spam
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-12-05, 11:19   #10
pinio_tdci
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Poznan
Postów: 545
Domyślnie

Cytat:
Napisał grzehoo
Cytat:
Napisał pinio_tdci
ECU panicznie podwyzsza dawke
fajnie brzmi "panicznie" w odniesieniu do komputera
sorry za spam
Tlumaczylem jak sie dalo doslownie, z tego co mi gosc w ASO powiedzial
__________________
FF sedanik, dieselek w kolorze zwanym 'pepper red' (oramkowany )
pinio_tdci jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-12-05, 11:23   #11
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

spoko, bardzo mi się to podoba
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-12-05, 13:26   #12
RSSSS
Sympatyk
 
Avatar RSSSS
 
Piotrek
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wrocław
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
wrzesień
2016
DW Wrocław
Postów: 1 668
Garaż
Domyślnie

Jak już ktoś wspomniał,objaw wskazuje na przelanie silnika.
Ale pewności nie ma

Jak jeszcze nie miałem dobrze wystrojonego auta to rano przy niskich temp. od razu po odpaleniu miałem taki sam objaw z obrotami.Auto przez kilka chwil wydawało odgłosy jak traktor (walka na obrotach poniżej 900) ,bo silnik miał za dużo paliwa i walczył,żeby to przepalić.

Pozdro
__________________

Focus RS MK3 400KM i 570NM
RSSSS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-12-05, 15:47   #13
Lukaszeczek
Turysta
 
Avatar Lukaszeczek
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: L'pool
Postów: 288
Domyślnie

Dzięki Panowie za wszystkie sugestie. Czyli reasumując - powinienem udać się do ASO celem - no właśnie, jakim celem, co ma powiedzieć? Jak wspomniałem to pierwszy taki dziwny przypadek, bo poza tym, to silnik pracuje malina . Myślę, że poczekam na taki drugi numerek i wtedy już obowiązkowo do serwisu - i co, sugerować zmianę softu, czy co?
Lukaszeczek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-12-05, 15:56   #14
AsMfc
Klepacz
 
Avatar AsMfc
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: /dev/null
Postów: 2 035
Domyślnie

No wlasnie poczekaj jak sie pojawi to cos..i jedz do ASO i tam nie daj sie kolesiom z ASO musisz byc stanowczy i powiedziec, ze dzieje sie tak jak sie dzieje...ladnie ubierz to w slowka i niech Ci przetrzeia autko jak tylko moga.... bo jak powiesz, ze tylko 2 razy Ci sie zadlawil i bylo pozniej ok... to to oleja! Poprostu powiedz, ze przy zimnym silniku jak zapalisz foczke to ona zaczyna sie dlawic (mozesz zasymulowac dzwiek ) no i niech to sprawdza dokladnie . Dobrze by bylo jak by kolesie sprawdzali przy Tobie bo czaasmi zapala 3 razy i jak jest ok to daja sobie spokoj....a tak powiesz zeby to przetestowali! A zeby sie nie brudzic to na komputer i niech pan fachman sprawdzi tętno foczki!!!
AsMfc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-12-05, 13:06   #15
Ślepy
Turysta
 
Avatar Ślepy
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wawa
Postów: 455
Domyślnie

Może już się zbliża wymiana filtra paliwa ? Może się dostał się jakiś syf.
__________________
Syn Nataniel już w domu !
Ślepy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-12-05, 12:39   #16
paulo
Turysta
 
Avatar paulo
 
Zarejestrowany: Aug 2005
Skąd: Pszczyna
Postów: 139
Domyślnie

mam ten sam silnik co Driver i te same obiawy, wiec to na pewno nie bedzie zaden filtr(wymienialem wszystkie we wrzesniu)che zauwazyc ze nie dzieje mi sie to czesto,ale sie zdarzylo ze 3 razy-szczegolnie w mrozne dni.ciekawe co to bo sam nie mam pojecia na pewno mi wiecej nie pali, w zimie ok 7l a w lecie 6,5.
moze dzieje sie tak jak zle łyknie :razz: ze wstecznym tez tak jest jak zle wskoczy to zgrzyta...
paulo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-12-05, 14:09   #17
driver
Turysta
 
Avatar driver
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Foczkowo:)
Postów: 974
Domyślnie

Paulo ale pali ci w zimie 7 litrow w trybie mieszanym czy tylko po miesice 7l??
Mi w mieszance bierze 8-9 litrow a w miesice ponad 10l.
Ps.Masz klime w swojej foczce??
__________________


Troszkę Alpine, 2 kilo Rainbow'a doprawione U-dimnesion + skrzynia z kolejnym U-dimnesion i cała foczka w Dynamicie
driver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-12-05, 14:50   #18
paulo
Turysta
 
Avatar paulo
 
Zarejestrowany: Aug 2005
Skąd: Pszczyna
Postów: 139
Domyślnie

słuchaj foke mam bez klimy i bez kompa wiec podaje orientacyjnie spalanie jesli naleje 20 litrow to przejeżdze prawie 300km wiec na 100 pali 7l
7l jest to mieszane.w zwiezku ze mieszkam na wsi to mozna powiedziec o jezdze mniej wiecej 50% miasta i 50% trasy.
a co do tego wariowania podczas uruchamiania to nie mam zielonego pojecia leje zawsze dobre palwo np. z shela wie paliwo to to nie jest.
Dzieje sie identycznie jak u ciebied razu wskoczy na obroty 2500 a potem
UP and DOWN .spada ponizej 1000 i go dusi potem gora potem dusi itd.
aż przegazuje ją i sie uspokoi co z nia jest to nie wiem
paulo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Z serii "Fochy Foki" RSSSS Inne techniczne 7 31-08-09 19:51
[FFI] Kiera z foki przed liftingiem do foki po liftingu - ZO GaC Inne techniczne 16 26-06-07 13:24

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u