Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 17-01-09, 23:58   #1
kaczozord
Turysta
 
Avatar kaczozord
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Gliwice
Ford Focus I FL
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
2003
SG Gliwice
Postów: 115
Domyślnie [FFI] MK1 - Najpierw gasł, a potem przepalił żarówki

Witajcie,
mam problem z moim focusem. Przebieg około 60 tys.km, po przeglądzie w ASO w październiku.

Stał on sobie dwa dni pod domem, (mróz do -10). Dzisiaj wieczorem chciałem go odpalić, przekręcam kluczyk, odpala od razu ...i gaśnie. Powtarzam tak dwa razy - i to samo. Ponawiając próbę "posmyrałem" go gazem i było ok, ale jak puściłem pedał to znowu gasł. Trzymałem go na pedale gazu przy obrotach około 1000 obr/min myśląc, że jak się rozgrzeje to będzie ok. No i tak się stało. Gdy się rozgrzał samochód nie gasł już i wydawało się, że już będzie mnie słuchał.
Przejechałem 5 metrów i zobaczyłem nagły rozbłysk światła z reflektorów (jakby długie się zapaliły) i od tego momentu obie żarówki świateł mijania nie świecą - najprawdopodobniej się przepaliły - sprawdzę to jutro przy dziennym świetle oraz ich bezpieczniki, ale tak chyba się stało. Długie i postojowe działają, oraz wszystkie inne także.

Jutro pewnie, gdy silnik wystygnie znowu będzie gasł, a po włożeniu nowych żarówek pewnie znowu mi je przepali :fcp11


Prosiłbym Was o jakieś oponie i informacje na temat winowajcy tej całej sytuacji.


Mnie nachodzi na myśl jedna sytuacja: Na przeglądzie zgłaszałem, że czasem miga mi podczas postoju podświetlenie wskaźników we wnętrzu, a także owe światła mijania. Sprawdzili alternator i inne rzeczy i powiedzieli, że to nic poważnego i ewentualnie będzie do wymiany ten zestaw wskaźników we wnętrzu auta - generalnie otrzymałem zapewnienie, że to niczemu nie grozi - i teraz moje pytanie czy CI "fachowcy" dobrze postawili diagnozę na temat przyczyny?

To, że gaśnie (a raczej nie utrzymuje obrotów biegu jałowego), to z tego co wyczytałem na forum, może być winą silnika krokowego lub przepustnicy - ale skoro przepaliły się NA RAZ obie żarówki, czy nie winne jest inne urządzenie, np. alternator, regulator napięcia lub cokolwiek, co miałoby wpływ na te oba przeze mnie opisane problemy?



Dzięki za odpowiedzi!



EDITED:
Jednego z tego dwóch dni, kiedy autko stało pod domem, wiem, że wył alarm, podczas mojej nieobecności - wskazał mi to dźwiękiem przy otwieraniu. Wzbudził go uchwyt na telefon, który spadł z szyby na siedzenie (ruch). Pomyślałem, że jak alarm się wydzierał to rozładował akumulator - ale auto odpala poprawnie (poza tym że gaśnie) oświetlenie bez uruchamiania silnika także działa, bez zakłóceń. Akumulator nie jest nowy, ale to chyba nie jego wina.
kaczozord jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Wziął i sobie zgasł, ot tak... a potem OK. Ki diabeł? tomkx Inne techniczne 7 15-02-05 23:25

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u