Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 29-04-09, 08:11   #1
gluchy
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Marki
Postów: 4
Domyślnie Kontrolka niezamkniętych drzwi

W moim FFII wczoraj pojawił się następujący problem: po uruchomieniu zapłonu zapaliła się kontrolka niezamkniętych drzwi. Zamknąłem ponownie drzwi kierowcy - kontrolka pali się dalej... zrobiłem rundę dookoła samochodu - otwierając i zamykając wszystkie drzwi włącznie z klapą bagażnika i problem nie zniknął.

Wczoraj dość dużo czasu spędziłem na forum i owszem znalazłem kilka odnośników do mojego broblemu ale wszystkie były związane z jakimiś dodatkowymi przypadłościami... w stylu świecąca się żarówka oświetlenia bagażnika (po zamknięciu klapy) problemy z centralnym zamkiem, lub alarmem... bardzo uważnie obserwowałem autko i nie stwierdziłem żadnych dodatkowych niepokojących (a opisywanych przez innych) problemów.

Dodatkowo dziwne jest to, że zazwyczaj przy niedomkniętych drzwiach - paląca się kontrolka - i próbie aktywacji alarmu - alarm uzbrajał się sygnalizując sygnałem dzwiękowym o nieprawidłowościach. Teraz mimo palącej się kontroki - alarm uzbraja się idealnie nie stwierdzając problemów.

Czy spotkał sie ktoś może z podobnym problemem? Wizyta w ASO jakoś nie za bardzo mi się uśmiecha... dużo straconego czasu i pieniędzy a co do "fachowości" pracowników najbliższego mi ASO zdążyłem już się przekonać...

z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pomoc.
gluchy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-04-09, 10:17   #2
Arturek
Dukacz
 
Avatar Arturek
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2003
KR Kraków
Postów: 1 228
Domyślnie Re: kontrolka niezamkniętych drzwi CD

Cytat:
Napisał gluchy
W moim FFII wczoraj pojawił się następujący problem: [...]
Dodatkowo dziwne jest to, że zazwyczaj przy niedomkniętych drzwiach - paląca się kontrolka - i próbie aktywacji alarmu - alarm uzbrajał się sygnalizując sygnałem dzwiękowym o nieprawidłowościach. Teraz mimo palącej się kontroki - alarm uzbraja się idealnie nie stwierdzając problemów.
Nie ma takiej możliwości.

Zadam naiwne pytanie - czy sprawdziłeś w jakiej pozycji jest wyłącznik w lampce?
Zanim się oburzysz, proszę - sprawdź czy przełącznik lamki nie jest w pozycji stałego swiecenia.

Odepnij lampkę aby wyeliminować zwarcie w lampce i podepnij do kabli miernik lub żaróweczkę.
Sprawdź czy żaróweczka podpięta "na drutach" zgaśnie.

Mógł "paść" alarm i się "wygłupia"


pozdrawiam
Arturek
Arturek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-04-09, 10:21   #3
gluchy
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Marki
Postów: 4
Domyślnie

MAsz na myśli lapkę wewnatrz kabiny samochodu? jest ustawiona w pozycji środkowej, czyli wygasza się po zamknięciu drzwi.

[ Dodano: Sro 29 Kwi, 2009 10:37 ]
A przy okazji dzięki za zainteresowanie tematem i próby wyeliminowania mojego problemu...

prosze napisz jaki jest sens w sprawdzaniu lampki - skoro ona działa i nie mam zastrzeżeń do niej.... bo rozumiem że masz na myśli tą lampkę nad wstecznym lusterkiem?

czy mój problem może być spowodowany:
A) kwestia jakiegoś spalonego bezpiecznika - jezeli tak to który bezpiecznik sprawdzić - z opisu w instrukcji obsługi nie jest doprecyzowane, który bezpiecznik jest odpowiedzialny za ten element (pamietajmy proszę, że nie znam się na elektryce)
B) jakiegoś uszkodzenia w desce rozdzielczej... tam gdzie jest ta nieszczęsna kontrolka
C) awarii alarmu - co zrobić, żeby wyłączyć/odłączyć alarm żeby móc sprawdzić czy zniknie problem z kontrolką
D) inne - które nie przychodza mi do głowy

z góry dzięki za pomoc
gluchy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-04-09, 10:40   #4
Arturek
Dukacz
 
Avatar Arturek
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2003
KR Kraków
Postów: 1 228
Domyślnie

Witam
1. Masz rację, że za szybko czytałem i odpowiadałem
Ty pisałeś o kontrolce (na desce) a ja pomyślałem o lampce sufitowej.

2.Generalnie chodzi mi o to, że jeśliby świeciła się lampka sufitowa to znaczy że któryś czujnik nie rejestruje zamknięcia drzwi.

więc wracam z pytaniem.
Czy lampka wewnętrzna gaśnie, a mimo to świeci się kontrolka nie zamknietych drzwi?
3. Zróbmy test alarmu.
- wsiądź do samochodu
- "zapipaj" alarm
- bez rozzbrajania alrmu, otwórz drzwi klampką od wewnątrz.
Jeśli czujnik w drzwiach jest OK, to powinien wyć alarm.
4. Jeśli alarm się "wygłupia" to raczej bez alarmiarza się nie obejdzie.
Ja miałem problem z alarmem i skończyło się na wymianie alarmu - na szczęście auto było na gwarancji.
Arturek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-04-09, 10:43   #5
gluchy
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Marki
Postów: 4
Domyślnie

Tak! Sprawdzałem - po kolei otwierałem i zamykałem drzwi i czekałem na zgaszenie się lampki. Test pozytywny tzn. lamka zawsze gasła. Oświetlenie bagażnika - również lamka gaśnie po zamknięciu klapy - a kontrolka niezamkniętych drzwi jak świeciła tak świeci!
gluchy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-04-09, 10:46   #6
Arturek
Dukacz
 
Avatar Arturek
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2003
KR Kraków
Postów: 1 228
Domyślnie

1. Dopisałem się do mojej poprzedniej wypowiedzi
2. Możesz jeszcze spróbowac z odpięciem akumulatora na dłuższy czas ale wcześniej sprawdź czy masz kod do radia.
Arturek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-06-09, 11:04   #7
gluchy
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Marki
Postów: 4
Domyślnie

Trochę to trwało do chwili aż pojawił się kolejny objaw - mianowicie przy wyłączaniu zapłonu lub swiateł "otwierał się" zamek pokrywy bagażnika. Wizyta w ASO - wymiana wiązki elektrycznej tej wchodzącej do klapy bagażnika - portfel lżejszy o 315PLN i wszystko wróciło do normy.

Pozdrawiam i dziękuję za próbę pomocy w rozwiązaniu problemu.
gluchy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-04-12, 17:53   #8
rexo
Turysta
Grupa: Wrocław
 
Daniel
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Wrocław
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
luty
2001
ERA powiat radomszczański (Radomsko)
Postów: 448
Domyślnie

Witam, troszkę odświeżę temat.
Mam również problem z kontrolką drzwi ale objawy są nieco inne.

Zaczynając - dwa dni temu było chyba ok. Kontrolka świeci się po uruchomieniu silnika mimo zamkniętych drzwi.
Kontrolka natomiast gaśnie gdy wcisnę LOCK i zamknę drzwi "na klucz".
Wraz z kontrolką świecą się diody (bo mam takowe podłączone do oświetlenia, wraz z lampką u góry).
Gdy zamek jest zamknięty kontrolka gaśnie i oświetlenie również przygasa.
Gdy którekolwiek drzwi są otwarte - nie da się zaryglować zamków "na klucz", więc wnioskuję, że czujniki są OK.

Problem pojawił się po podłączeniu zdalnego sterowaniem centralnego zamka.
Dziś go na chwilę odpiąłem ale dalej to samo.
Mój moduł sterowania centralnym zamkiem (Fordowski - zwany chyba FV) jest najprostszy z możliwych - z jedną zieloną wtyczką.

Ze zdalnego sterowanie podłączyłem tylko +12, masa (zasilanie układu), no i oczywiście dwa kable od sterowania zamykaniem i otwieraniem + masy (którymi są sterowane).
Zamierzam też podpiąć otwieranie tylnej klapy - gdyż mam na to oddzielny kanał w zdalnym sterowaniu - podepnę się bezpośrednio pod przełącznik koło kierownicy.
Jeśli znajdę to podłączę też migacze - bo aktualnie nie mogłem zlokalizować wiązki z tymi kablami.

Fakt jest taki, że zdalne sterowanie oczywiście działa. Drzwi się zamykają otwierają, ale kontrolka się pali przy zamkniętych lecz nie zaryglowanych drzwiach.
Nie jestem na 100% pewien czy to się stało przy samym montażu zdalnego - bo dosyć często rygluję drzwi.

Jakby ktoś miał jakiś pomysł to proszę o pomoc. Sam postaram się to za kilka dni sprawdzić, ale póki co muszę się udać do szpitala w Warszawie na badania.

UWAGA: mój model to oczywiście MK1 - teraz zauważyłem, że to temat o mk2

Ostatnio edytowane przez rexo ; 23-04-12 o 20:45
rexo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Kontrolka otwartych drzwi aartur Elektryka, audio i alarmy 4 27-10-11 09:29
Kontrolka otwartych drzwi ghost001 Elektryka, audio i alarmy 0 13-02-11 19:56
Kontrolka Drzwi Klima1987 Elektryka, audio i alarmy 13 12-01-10 09:49
kontrolka otwartych drzwi tede209 Elektryka, audio i alarmy 3 20-05-09 14:17
tylna klapa + czerwona lampka niezamkniętych drzwi. tehero Elektryka, audio i alarmy 2 12-01-08 13:54

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u