Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 29-04-09, 13:53   #1
xader
Sympatyk
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Szczecin
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
styczeń
2002
ZKA powiat kamieński (Kamień Pomorski)
Postów: 50
Garaż
Domyślnie Olej i inne

Witam,

Ostatni wlasciciel zalal fifi Mobil Super S (10W40),
jako ze powinienem wlasnie wymienic olej rozwazam nad powrotem do fordowskiego 5w30 e badz 5w30 f, ewentualnie zalanie motulem 913b 5w30.
Moglibyscie mi powiedziec czy zmiana z 10w40 na 5w30 jest bezpieczna i czy warto doplacic do motula?

przebieg na liczniku 140.000 a jaki w rzeczywistosci


I takie inne sprawy:

Dwumasowka:
Tak dla upewnienia sie:
Przy cieplym silniku czasami potafi zatrzasc, przy gaszeniu nie trzesie
dodatkowo jak zatrzesie to jak puszczam sprzeglo to tak jakby zchodzi z wieksza sila (trudno mi to wytlumaczyc, w kazdym badz razie schodzi inaczej) pozniej dziala normalnie. Zapalam zawsze przy wcisnietym sprzegle.
Czy to napewno dwumasa?, wymieniac czy poczekac az dociagnie zywota?


Turbinka:
Przy zimnym silniku szczegolnie podczas przyspieszania na nizszych obrotach czasami slysze swist, (czasami swiszczy przez 2 tygodnie, przez nastepne 2 nie a jak akurat jestem u mechanika i zostawie auto na nocke to nie swiszczy) osiagi sa na tym samym poziomie,
Przejmowac sie tym czy ktos tak ma i zyje z tym bez problemow.


Chlodzenie:
Niedawno poszla uszczelka na obudowie termostatu, mechanik wymienil ja razem z termostatem. Od tego momentu potrafi sie zagrzac jak mam ciezka noge (wskazowka wedruje pod czerwone, na serwisowym temp okolo 104C-108C, schodzi po chwili)
Ciezka noga czyli sprint na autostradzie 0-150/160km/h, badz wyprzedzanie 120-160km/h.
Zapowietrzenie? Termostatu poszedl? Jak sprawdzic czy chlodzenie dziala w porzadku (rury wychodzace z zbiornika, ale ktore etc.?)
W dodatku jeszcze przed wymiana dosyc czesto zalaczal sie wentylator na wyzszych obrotach (wentylator nie silnik), mam ciezka noge wiec nie wiem czy to tego wynik czy juz wtedy bylo cos nie tak.


Skrzynia:

Sporadycznie jak zmieniam bieg na I badz II slyszcze taki dzwiek jakby cos nie bylo naoliwione - Przejmowac sie tym czy uderzyc i walczyc z tym z mechanikiem?


Z gory dzieki,
Lukasz
xader jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Bierze olej - jaki olej? monopol2002 Silnik i skrzynia 16 13-08-09 18:17
Olej opałowy olej roslinny(made in bierdonka) jezdził ktos?? waflos Silnik i skrzynia 25 02-08-06 23:50

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u