Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 04-10-09, 09:57   #1
niko123
Dukacz
 
Avatar niko123
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Gliwice/Bochum
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2010
Postów: 1 262
Domyślnie Checn engine

Witam


Raz w tygodniu szdarzy się ( więc nie zawsze ) że przy pierwszych kilometrach ( max do 2 km, czyli jak jest na saniu) jest lekie szarpanie/dławienie nie jest one tak uciążliwe bo pomaga puszczenie gazu i po ponownym jego naciśnięciu szarpanie/dławienie ustępuje ( wszystko trwa z 3 sec, szyli szarpnie popuszcze gaz i po kłopocie trwa to już z jakiś czas więc czas to naprawić.

Jak auto odpale i zostawie na postoju, silnik delikatnie złapie temp i obroty spadaja z tych np. 1200 do 800 obr. to często auto tak właśnie dziwnie się dławi i to słychać, pomaga dodanie gazu na ułamek sekundy i już koniec tego dławienia, ( czyli to samo na postoju jak obroty opadają i ssanie się wyłącza.

Wymieniłem cewke, filtr paliwa, powietrza, tankowałem na innej stcji, świece były wymieniane rok temu oryginalne więc raczej odpadają, robiłem reset kompa, mam program do diagnostyki Elm 327 euroscan 2009 i podłączyłem sie i nie ma błędów.


Dodam że na ciepłym nigdy nie szapie i rano zaraz po odpaleniu troszke kopci na siwo przez koło 20 sekund, uszczekle wykluczam bo tak już jest właśnie z 6 miesięcy a w zbiorniczku płynu nie uwyba, spalanie,temperatuta w normie jak i przyśpieczenie.
Pare miesięcy temu jak dym zobaczyłem po rz pierwszy to pomyślałem o uszczelce, mazakiem dałem kresne na biorniczku i do teraz poziom jest taki sam, nie pomyślałem że dławienie na zimnym i poranne kopcenie mają coś ze sobą wspólnego.

Gdyby była to ta sonda to może ona tak wpływać na mieszanke że właśnie tak kopci zaraz po odpaleniu ? ( to na pewno nie para wodna, jak kiedyś powąchałem dym to był ostry, oczy zapiekły )




- w czasie jazdy szarpnie
- na postoju '' parska ''


Te objawy trwają już z 6 miesięcy i wczoraj znuwu dławiło na zimnym i wyskoczył chck engine, podłączyłem pod kompa i programem EasyObdII_Ver2_2_0 wyskoczył błąd P1132.

Na nacie znalazłem takie trzy objaścienia do tego blędu.

P1132 - P1132 Lack of Upstream Heated Oxygen Sensor Switch - Sensor Indicates Rich - Bank No. 1

P1132 - Lack Of HO2S11 Switch - Sens Indicates Rich
P1132 - falta de interruptores HO2S11 - sensor indica mezcla rica


Dalej nie wiem co to jest ale ktoś pisał że przepływimierz, sonda lambda może taki bląd wywalić, i znalazłem to : też tm jest P1132.

http://www.fordscorpio.co.uk/obd2scan7.htm
http://www.fordscorpio.co.uk/ho2smonitor.htm
http://www.fordscorpio.co.uk/maftest.htm


Przetłumaczyłem tranzlatorem ale i tak nic nie rozumie

Doskonałe pytanie! Jak już powiedziałem nie może być dowolna ilość przyczyn. I powiedział także, musisz być ostrożny. Jeśli ktoś widzi DTC P1130, P1131 lub P1132 pozorom nie jest złe podgrzewane Oxygen Sensor (HO2S) i może być poprawne ... ale nie tym razem. Wiele HO2S są sprzedawane w około 100,00 dolarów, że nie rozwiąże problemu. Normalnie HO2S wysyła sygnał napięciowy z ,1 V ,9 V lub chudego do bogatych. Jeśli PCM dostaje sygnał z chudego HO2S będzie richen mieszanki paliwa w celu zrekompensowania.


Ja myśa myśle że przepływimierz albo grzałka sony lambda.
__________________


Uploaded with ImageShack.us

Ostatnio edytowane przez niko123 ; 04-10-09 o 11:30
niko123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u