View Single Post
stare 30-01-19, 23:56   #4
Grzegorz P
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2019
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2006
Postów: 2
Exclamation Elektryka nie działa

Witajcie!
Mam ten sam problem co autor tematu.
Opisze Wam objawy co spotkalo mojego Focusa.
Otoz jestem posiadaczem Focusa mk2 1.6 benzyna 115KM z 2006 roku. Podczas jazdy ostatnio na lotnisko zapalila mi sie czerwona lampka ze mam pokrywe silnika otwarta. Stanlem na zjezdzie i nie znalazlem przyczyny problemu. Pare razy otworzylem maske i zamknalem ale komunikat nie zniknal. Postanowilem, ze dojedziemy na lotnisko. Jednak gdy musialem wziac bilet parkingowy nie dzialaly elektryczne szyby. Do tego przestaly funkcjonowac nawiew, spryskiwacze, swiatla przeciwmgielne oraz ogrzewanie przedniej szyby. Do tego nie dziala swiatlo cofania oraz wycieraczka tylnej szyby przerywa, tzn. wlacza sie lecz zatrzymuje na srodku tylnej szyby. Do tego wszystkiego zauwazylem wieczorem, ze przycisk wlaczania podgrzewania przedniej szyby swieci sie slabo nawet gdy nie jest wlaczony.

Sprawdzilem wszystkie bezpieczniki i sa dobre.
Bardzo prosze o pomoc bo nie moglem znalezc co moge zrobic zeby usterke usunac. Gdzies wyczytalem, ze moze to byc wina polaczenia masowego. Niestety nawet gdyby to byly masy, to prosze pomozcie w jaki sposob do tego dojsc i gdzie znadjuja sie polaczenia masowe w mk2.

Dziekuje i pozdrawiam
Grzegorz

Ostatnio edytowane przez Falcon ; 31-01-19 o 00:06
Grzegorz P jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem