View Single Post
stare 08-04-07, 10:17   #1
cisza
Dukacz
 
Avatar cisza
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: 127.0.0.1
Postów: 1 388
Domyślnie FFII - wyjmowanie radia (Sony i 6000CD)

dotyczy radyjek: Ford 6000CD (nowy model) oraz wszystkich Sony (MP3, 6CD)

1. zabudowane radyjko ma takie zabezpieczenia jak na zdjęciu w poniżej (kawałek sprężynującej blaszki)



2. dorobiłem sobie "specjalne klucze". wyciąłem je z profilu aluminiowego (może być każda w miarę cienka i sztywna blaszka, najlepiej gładka, aby nie uszkodzić radyjka)



wymiary kluczy:
- szerokość 9mm
- długość 50mm lub więcej
- skos wycinałem na oko i wyszła długość 20mm


3. klucze (potrzebujemy ich 4 sztuki) należy włożyć w płaskie otwory umieszczone w pobliżu zewnętrznych kantów radia w sposób przedstawiony na zdjęciu poniżej (ogólnie rzecz ujmując skosem do środka radia). Przy wkładaniu "kluczy" możesz poczuć delikatny opór, ale powinno obyć się bez problemów. jeśli napotkasz na znaczny opór, spróbuj skierować klucz delikatnie na zewnątrz obudowy.



4.Po prawidłowym włożeniu kompletu kluczy radyjko jest zwolnione i nie pozostaje nic innego jak je delikatnie wyjąć (ja pomagałem sobie cienkim śrubokrętem, ale to ryzykowne bo można porysować ścianki radia)



Najtrudniejsze za nami
Radio trzeba wyciągnąć na zewnątrz kokpitu, z tyłu jest podłączone do anteny i kostki. Antenę wystarczy pociągnąć i schodzi bez kłopotów. Przy rozłączniu kostki ( o ile będzie taka potrzeba, bo kable są dość długie) musisz zwolnić małą plastikową blokadę (znajduje się na dole kostki), później należy zwolnić "blokadę" która trzyma wtyczkę. Zresztą będziesz wiedzial co i jak
__________________
pozdrawiam, cisza

FFII 1.8TDCi 144KM@3130 / 361Nm@2020 powered by MT

Ostatnio edytowane przez cisza ; 17-03-11 o 18:48
cisza jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem