View Single Post
stare 25-12-10, 20:46   #1
gargamel
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 130
Thumbs down 1.8B dziwna praca silnika na gazie

witam otoz od jakiegos czasu mialem taki klopot z moim focusem, gdy np stalem w korku i podjezdzalem lub podczas parkowania autko gaslo.....wymienilem silniczek krokowy i mysle ze teraz chodzi tylko plynniej ale podkrecilem srubke na przepustnicy by nie gasl...
ostatnio zauwazylem ze silnik czesto sie trzesie jakby nie pracowal na 1 gar lub cos takiego, ale nie jest to zawsze bo czasem wydaje mi sie ze chodzi wporzadku....
do tego jeszcze gdy odpalam samochod, (zawsze na benzynie oczywiscie bo mam sekwencje z lubryfikacja....) autko czasem chodzi i gasnie samo z siebie a gdy chce ruszac i dodaje gazu schodzi z obrotow prawie gasnie, po czym na ok 2 tys obrotow jak wejdzie to mozna ruszyc....i gdy przelaczy sie na gaz to juz tej dziury nie ma.

trzesienie silnika ktore wystepuje, jest odczowalne na gazie i na benie, dodam ze swieczki i przewody zakladalem nowe jakies 4 miechy temu i zrobilem na nich ok 6000km a przygasanie autka wystepowalo juz wczesniej ale nie bylo az tak uciazliwe.....a trzesienie silnika pojawilo sie ok miesiac temu i nie jest regularne tylko raz jest raz go nie ma albo jest dos mocne albo slabe

napiszcie co o tym myslicie ja sie zastanawiam nad zamowieniem cewki
bardzo cenie wiadomosci z tego forum i licze na wasza pomoc pozdrawiam
gargamel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem