View Single Post
stare 23-06-14, 11:09   #1
szkielet6
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Łukasz
Zarejestrowany: Nov 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
maj
2001
Postów: 67
Unhappy Puknięcie podczas skrętu w prawo i na nierównościach

Witam posiadam focusa 1.8 TDDi z 2001 roku. Ok 1,5 roku temu zaczęły mnie dochodzić z podwozia dziwne stuki. Były one pojedyncze i występowały albo podczas jazdy na nierównościach ( jak samochód bujał się na boki
) albo podczas skrętu w prawo. 2 diagnostów i mechaników zdiagnozowało to jako stuki w przekładni. Dałem sobie więc z tym spokój bo nie chciałem ładować się w koszta ale w maju tego roku zregenerowałem przekłądnię ponieważ oprócz luzów zaczęła jeszcze podciekać. Myślałem że problem ze stukaniem się rozwiążę ale niestety nie. Tak się nie stało.
Mechanicy rozkłądają ręce nie wiedzą co jerst tego przyczyną. Miałem sporawdzone zawieszenie wszerz i wzdłóż i nie więdzą od czego to (sporawdzone wszystkie końcówki, tuleje na wachaczach, amortyzatory)
Ja mam już dość bo stukanie mnie drażni a nikt nie potrafi mi pomóc. Może macie jeszcze jakieś pomysły co to może być
To są pojedyncze stuki ( nie takie jak przy przegubie). Jakby ktoś siedział w silniku i raz na jakiś czas w coś puknął. Najczęściej występują jak skręcam w prawo przy niedużych prędkościach albo jak samochód buja się podczas jazdy.
szkielet6 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem