View Single Post
stare 10-09-10, 09:01   #25
juro_le
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq 109KM manual
2006
Postów: 17
Domyślnie

U siebie też mam problem z głowy. A oto cała historia:
Wycięcie fizyczne DPF-a i tzw przeprogramowanie odbyło się w JMB – Łowicz – współpracują z V-Tech
http://jmb-elektronica.pl/
Całość operacji 1500 zł.
Umówiłem się tydzień wcześniej. PO przyjechaniu na miejsce podłączyli się laptopem i jakąś 1 h coś tam obrabiali. Następnie pojechaliśmy na drugi koniec miasta do tłumikarza, który w ok. 40 min wyciął go fizycznie. Rozcięcie komory szlifierką i wydłubywanie przecinakiem zawartości, ale samego DPF-a nie naruszając katalizatora. Następnie zespawali to co rozcięli. Poczym sam wróciłem do JMB. Tam się dowiedziałem że już po wszystkim. Tylko krótka jazda testowa i do domu.
W trakcie powrotu niespodzianka - przy obrotach 2 700 – 3 000 czerwony wykrzyknik (usterka układów silnika), który znika po ponownym uruchomieniu silnika. Na drugi dzień telefon do Panów z JMB. Uspokoili mnie twierdząc że to nic groźnego. Umówiłem się za dwa tygodnie, gdyż wyjeżdżałem nad morze. Podczas podróży musiałem dwa razy się zatrzymywać do resetu tego błędu, bo nie było mocy silnika. Później pojawił się jeszcze błąd (lampka ostrzegawcza silnika), ale ten nie miał wpływu na jazdę.
Po powrocie pojechałem do Łowicza. Panowie od razu zajęli się problemem. Czynności jakie wykonali to odpięcie wtyczki od zbiornika z płynem (DPF) i dalsze testy na laptopie. Potem wspólnie pojechaliśmy na przejażdżkę. Gdy wyskoczył wykrzyknik, trzymający laptopa powiedział że chyba wie co jest grane. Przy okolicznościach zwiększania obrotów wzrasta ciśnienie na turbinie ponad normę i stąd tek błąd. Należy to tłumaczyć udrożnieniem układu wydechowego (usunięcie filtra DPF). Pojawiły się propozycje wymiany katalizatora z modelu 90 KM (bez DPF) regeneracja turbiny (podejrzenie kończącej się turbiny) itp.
Postanowiłem że trochę jeszcze pojeżdżę. Lecz po tej wizycie przypadek pojawiającego się błędu (wykrzyknika-usterka układów silnika) występował na dzień dobry przy przekręceniu kluczyka. Oczywiście żeby go zresetować należało ponownie uruchomić silnik.
Trochę mi to przeszkadzało więc telefon do JMB. Głównodowodzący stwierdził że znalazł rozwiązanie na błąd, który się pojawia po zapłonie. Telefonował w tej sprawie do Forda i tam się dowiedział że oprogramowanie posiada wadę która nie resetuje błędu, którego już nie ma. I tu przypominam że przed drugą wizytą tego nie było. Żeby się tego pozbyć należy w ASO zaktualizować SOFT (cała podmianka od zera), a potem podjechać do nich na dalszą obróbkę. Co też zrobiłem. Za 200 zł „ Michalski – Ford” dokonał upgrade-u oprogramowania na nowszą wersję. A do Łowicza już nie pojechałem. Dlaczego? Bo zrobiłem ok. 5000 km i żadne błędy nie wyskakują, auto pali mniej i jest żwawsze.
W/w tekst to są fakty do interpretacji dla tych, którzy chcą się pobyć DPF.
A teraz moja rada.
Na własną rękę znaleźć dobrego tłumikarza. Pobyć się filtra fizycznie. Odpiąć samodzielnie wtyczkę od zbiorniczka płynu DPF (pod prawym tylnym siedzeniem) i na końcu aktualizacja oprogramowania w ASO.
Pozdrawiam
juro
juro_le jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem