View Single Post
stare 21-07-07, 22:22   #10
GreguS
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar GreguS
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Sk±d: Łomianki
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 182KM manual
listopad
2011
Postów: 60
Garaż
Domy¶lnie

Dzis dokończyłem kolejny etap wyciszania mojej foczki (FFII kombi 1.6 Ti-VCT). A moja przygoda z wyciszaniem wygladała tak:
1.) Kupiłem oryginaln± matę wygłuszaj±c± pod maskę silnika
2.) Założyłem podwójn± uszczelkę naokoło maski silnika (boki i od strony przedniej szyby) - Uszczelkę zastosowałem budowlan± od okien lub drzwi.
3.) Podobn± uszczelkę zastosowałem przy tylnej klapie. Zdublowałem oryginalne uszczelki - klapa zamyka sie ciszej i mniej słychać wydech.
4.) Wyłożyłem mat± filcow± dno bagażnika (tam normalnie jest goła blacha), przestrzeń pod tylnymi fotelami i podłogę przed przednimi fotelami aż do przegrody czołowej i przednich nadkoli
5.) Następnie podłogę przed przednimi fotelami wyłożyłem dodatkowo g±bk± pod panele 3mm (dało to duży efekt). 2-3 warstwy takiej g±bki wystarczaj± do pełnego wyciszenia.
6.) Zrobiłem tak± duż± płachtę z podpanelowej g±bki i położyłem pod podłog± bagażnika (ogromny efekt w postaci wyciszenia wydechu)
7.) T± sam± g±bk± wyciszyłem podłogę przed tylnymi fotelami i tylne nadkola. Dostać się tam można w miarę łatwo przez schowki po bokach bagażnika oraz odchylaj±c boczn± wykładzinę w miejscu zamków tylnych foteli.
Tył samochodu mam tak wyciszony, że jak jechała za mn± ciężarówka to słyszałem jedynie taki syk jak słychać nurkuj±c pod wod±. My¶lałem, że mi sie co¶ otworzyło, ale jak mnie wyprzedziła to było j± normalnie już słychać. Drzwi nie wyciszyłem, ale z okolic drzwi wydechu nie słychać.

Efekty:
Przy stałej prędko¶ci i obrotach do 3tys. nie słychać w ogóle wydechu. A WYDECH TO NAJGŁO¦NIEJSZY D¬WIĘK W FOCUSIE (ZARÓWNO FFI JAK I FFII). Nie słyszycie silnika to wydech. Silnik tak naprawde słychać przy wysokich obrotach i powyżej 120km/h. Dodatkowo nie słychać prawie pracy zawieszenia na mniejszych dziurach. Ma sie wrażenie jakby zamontowało sie dodatkowe gumy w zawieszeniu. Komfort znacznie wzrósł.

Dodatkowy efekt przynosi także wyłożenie okien foli± przyciemniaj±c±. Sporo hałasu idzie też przez okna.

Gdy poznacie działanie 3mm g±bki pod panele w cenie 3.85zł/za 1m^2 (zużyłem około 15m^2) to sami będziecie zdziwieni ile to daje. Na próbę połóżcie tak± trzywarstwow± płachtę tej g±bki pod wykładzinę bagażnika a gwarantuję że będziecie chcieli ni± wyciszać coraz to kolejne miejsca i sami będziecie się dziwić jakim foczka może być komfortowym autkiem.
GreguS jest nieaktywny   OdpowiedĽ z Cytatem