View Single Post
stare 26-08-16, 12:23   #98
slawek11
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Avatar slawek11
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Inny
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2002
KOL powiat olkuski (Olkusz)
Postów: 3 272
Domyślnie

Cytat:
Napisał AdixST Zobacz post
Cześć!
Mam do Was pytanko. Znajomy ma do sprzedania Focusa MK1 1.6 Zetec z sekwencją i zastanawiam się czy nie zmienić mojego "daily car`a". Aktualnie jest nim Civic 1.4 16V, który jest bardzo fajnym i mało awaryjnym samochodem, jednak brakuje mi 5 drzwi i niestety blachy to najsłabszy element Civica..
Miesięcznie robię ok. 2 500 -3 000km, i potrzebuję samochodu niezawodnego, który będzie tani w utrzymaniu i bezproblemowo jeździł na LPG. Taki Focus MK1 1.6 nada się, jakie są wady samochodu z tym silnikiem? Czy dać sobie spokój i dalej jeździć Civiciem?
Mam nadzieję, że mi coś doradzicie
jak jest po liftungu ma nieznacznie polepszone zabezpieczenie antykorozyjne, jesli przed to nie bedzie moze tak rdza go chrupala jak japonczyki ale ma kilka slabych punktow miedzy innymi doly drzwi od wewnatrz, tylna klapa. Gaz w fordzie OK pod warunkiem ze sam go zalozusz a nie kupujesz auto ktore ma juz przejechane np 100 tys km bo to smierdzi remontem glowicy poniewaz podobnie jak w japonskich konstrukcjach zawory podlegaja mechanicznej regulacji a poniewaz nie jest to najtansza operacja wielu ja po prostu zlewa. O ile na Pb kontrola jest wymagana co ok 120 tys km to na LPG co ok.30 tys km.

Nie odradzam zakupu ale jest kilka szczegolow ktorym trzeba sie przyjrzec przed kupnem.
slawek11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem