View Single Post
stare 03-09-12, 23:56   #29
jackon
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Żarów, dolnośląskie
Ford Focus II FL
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2008
DSW powiat świdnicki (Świdnica)
Postów: 26
Unhappy

Cytat:
Napisał mazt Zobacz post
Masz czy miałeś? Myślałem, że problem drgań został całkowicie zniwelowany?
Mazt - u mnie też widzę drgania w lusterkach oraz da się wyczuć drganie całego pojazdu, bardziej z prawej strony. Wszystko zaczyna być odczuwalne od ok. 110km i chyba nie znika przy przyśpieszaniu. Może powyżej 160...

Przy hamowaniu czuć w kierownicy drgania więc podejrzewam tarcze. Albo mam pecha albo źle jeżdżę bo co kilka miesięcy gną mi się tarcze w moich samochodach. Jeżdżę raczej lekko i mało hamuję. Nie wiem na czym polega problem. Klocki starczają mi na praktycznie 100 tys. km.

Podejrzewam jeszcze skrzywienie felgi/opony. Przy wyważaniu widzę delikatne "skakanie" koła. Oponiarz mówi, że to nie może być odczuwalne...

Dodatkowo zrobiłem dzisiaj 2 nowe eksperymenty:
1. Przejechałem 30 km po autostradzie i zatrzymałem się na stacji benzynowej hamując tylko silnikiem (hamulce dopiero poniżej 10km/h). Lewa tylna tarcza była ciepła, na tyle, że ciężko było utrzymać przy niej palca. Wszystkie pozostale praktycznie zimne (było 29 stopni na podwórku). Dodatkow zwróciłem uwagę, że czasami słychać było piszczenie hamulca z lewej strony, przejeżdżając obok ściany. A więc chyba tłoczek nie chodzi jak powinien. Czy to może mieć wpłwy na drgania?

2. Jadąc autostradą ze stałą prędkością ok. 115km/h przyglądałem się drganiom kierownicy. Były odcinki, że dragało mocno, średnio albo wcale! Nie zależy to od dodawania, utrzymywania lub puszczania gazu. Zwykle zmianom towarzyszyła zmiana asfaltu.
Kiedyś w Hondzie Civic miałem tak, że ze względu na krzywą felgę miałem drgania tylko na bardzo gładkich odcinkach dróg.
Jakieś pomysły?

Spróbuję obniżyć nieco ciśnienie w kole. Jeżeli drganie się zmniejszy, może to wskazywać na samą oponę lub felgę?
Tak mi się przynajmniej wydaje.
Dodam jeszcze, że 2 tygodnie temu zrobiłem bardzo dokładny przegląd zawieszenia i mimo braku luzów z uwagi na sporo stuków wymieniłem gumy stabilizatora (doświadczenie z Hondy) i sworznie wahacza (przy wymianie gum trzeba było wyjąć wahacze i sworznie ruszały się już zbyt łatwo). Amortyzatory przednie mają 76% prawy i 82% lewy skuteczności.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez jackon ; 04-09-12 o 23:33 Powód: Dodatkowe obserwacje
jackon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem