View Single Post
stare 17-10-14, 21:37   #1
filippp72
Turysta
 
Avatar filippp72
 
Filip
Zarejestrowany: Apr 2012
Skąd: Kielce
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 5
Domyślnie 1.8 TDCi - Nierówna praca silnika , opadająca temp silnika

Drodzy koledzy ponawiam temat.
Foka 2006 1.8tdci , posiada następujący problem , na zimnym silniku wszystko ładnie pięknie , jak się rozgrzeje to łapie czasami nie równą pracę silnika na biegu jałowym , dodam iż obroty nie skaczą na desce rozdzielczej , słychać tylko jak silnik zaczyna nierówno pracować , trzęsie aż kolanami i budą . Jak dodasz gazu to przestaje , jak lecisz na luzie też ok , jak staniesz na światłach to wstyd jak ch... . To samo z temperaturą silnika , rozumiem jak by się nagrzewała ale ona spada ... podczas jazdy . Foka spędziła miesiąc w warsztatach z czego mam ją 2 miesiące , (wymienione koło dwumasowe , przełożone 4wtryski z dobrze działającej foki , termostat , zaślepka egr , zmienione egr , rozrząd , wszystkie filtry , nowe oleje ) i dalej nic . I ja się pytam do kur.. nęd... o co tutaj chodzi , nikt tego nie potrafi naprawić ??!! , nikt nic nie wie ??? przecież ktoś ten silnik skonstruował ... ręce mi opadają .


Bardzo was proszę , może ktoś rozwiązał ten problemem i podzieli się ze mną swoimi doświadczeniami i wnioskami na ten temat .

Z góry bardzo dziękuję .
filippp72 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem