View Single Post
stare 28-01-19, 21:14   #12
radmol
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2019
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2011
Postów: 17
Domyślnie

Ja pytam czy w kolejnym kroku czyścić przepustnicę w garażu samemu i czy demontować przepustnicę czy nie, a może czy zlecić to mechanikowi a w zamian jestem opieprzany, że jeżdżę jak jeżdżę - hejt?. Ja myślę, że tak nie może być jak jest w moim Focusie i tego się trzymam - jakby u Was tak było to byście tymi autami nie jeździli.

Powtarzam - zawsze jeździłem w ten sposób i nie zmienię stylu jazdy bo Focus szarpie. Prędzej sprzedam niż się zmienię. Honda Jazz 1.4, Corolla 1.6 IX, dwa ople Astry I i II 1.4, Lanos 1.4 i Albea 1.3 - ŻADEN NIE SZARPAŁ I NIE MIAŁ TURBO.

Spróbuję wymienić świece samemu na te: http://www.fordsklep.eu/swieca-zaplo...957-p-349.html - nigdy nie wymieniałem świec w 16V silniku bo są głęboko ale zaopatrzyłem się w nasadkę i chwytak (niestety brak dynamometru). Jeżeli ktoś ma jakieś cenne rady przed tą operacją to chętnie wysłucham i zastosuję.

Spróbuję też ELM327 podpiąć się PCMScanem i zobaczyć po pierwsze czy się to cudo łączy (używałem to w Corolli, Jazzie i Octavce szefa i tam działało) a po drugie spróbuję zobaczyć wykres na żywo czujnika położenia przepustnicy - czy tu nie ma jakichś sinusoid jak jadę delikatnie operując pedałem gazu.

Reasumując wątek:
1. Zrobione i nic nie dało:
a) nowa cewka oryginał,
b) nowe kable NGK,
c) wyczyszczony MAP,
d) nalane STP do wtrysków na x2 pełne baki,
e) zmiana paliwa z Miles 95 Plus na 98 Verva.
2. Do zrobienia celem testów:
a) czyszczenie przepustnicy?
b) wymiana świec?
c) podłączenie ELM327.

Ma ktoś jeszcze jakiś inny pomysł może?
radmol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem