View Single Post
stare 12-08-08, 09:34   #9
XymoX
Gaduła
 
Avatar XymoX
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wawka - Grochoof - Witolin
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 615
Domyślnie

Cytat:
Napisał STolat
No rozwiązałem problem. Przyczyną była uszkodzona pompa. Po wyjęciu starej pompy okazało się, że wirnik jest PLASTIKOWY!!!. Wirnik jest nabity na radełkowaną oś pompy. I tam się to wyrobiło, wirnik nie obracał się wcale albo bardzo powoli. JAk znajdę czas to wrzucę zdjęcia.
NIe wiem co za dupek takie rozwiązanie wymyslił ale radzę wszystki wymieniać pompę przy okazji rozrządu, oczywiście mówię o focusach 1.8 TDCI 2003 .
dokładnie - masz 100% racji. Własnie wróciłem z urlopu i szkoda słów ile mnie Foka nerwów kosztowała. Byłem na Słowacji i pierwszego dnia pobytu w szczerym polu patrzę na zegary a tu wskaźnik temperatury zapindala w prawo od pionu. Od razu na pobocze, zgasiłem silnik i rozpacz - żywej duszy dookoła. Poczekałem kilka minut, odpaliłem i delikatnie do przodu. Po około kilometrze delkatnej jazdy znowu temperatura w górę. Pierwszy odruch to ogrzewanie ustawiłem na full a tu cały czas zimne powietrze - nic tylko pompa. Tak w kilka godzin doczłapałem sie do najbliższej wiochy gdzie słowacki policjant zorganizował mi lawetę. Zawieźli mnie do warsztatu (nawet znośnego). Przyszedł mechanik, odpalił popatrzył i potwierdził, że na 100% pompa. Samochód potrzymali 2 dni i wymienili. Faktycznie stara (oryginalna) ma wirnik plastikowy i badziewie to rozsypało się w drobny mak. Nowa pompa ma już metalowy i może będzie solidniejsza.
__________________
XymoX http://www.clanofxymox.com/

Był Focus a jest AUDI A4 B6 kombi 1.9 130KM
XymoX jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem