View Single Post
stare 20-07-08, 22:51   #8
STolat
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Wrocław
Postów: 11
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pabloos
IMO wygląda to na problem z wentylatorem nr2 . Czy jak załączasz klimę słychać ze nr2 włącza się na dość duże obroty ?
Tak jak klimę włączam to się od razu załączają wiatraki, drugi bieg też jest.
Najdziwniejsze jest to że jak badałem stan rzeczy to czasami jak silnik pracował na wolnych to najpierw ( klima off) załączał sie pierwszy bieg a później za chwilę 2 bieg a dolny wąz chłodnicy był zimny dopiero po jakiś czasie robił się gorący. Wyglądało to tak jakby wentylator się za wcześniej załączał zanim termostat się otworzył.

Na początku stawiałem na pompe ale przy ogrzewaniu na maksa wiej mi powietrze z temperatura 50-60 C z nawieników więc mały obieg jest sprawny.

Dodam jeszcze że wąż od termostatu do chłodnicy jest cały czas gorący, dolny wąż co jakiś czas się robi gorący.

Następnym etapem testów, będzie zamontowanie 2 czujników temperatury dolny wąz chłodnicy i górny i obserwowanie wskazań...

[ Dodano: Czw 24 Lip, 2008 08:14 ]
Ponawiam pyatnei, czy ktoś mógłby sprawdzić w trybie serwioswym temperature pracy (usredniona na biegu jałowym) silnika 1.8 TDCI ?
To mi podstawę do dalszych działań.


Pozdrawiam Michał

[ Dodano: Czw 24 Lip, 2008 08:15 ]
.

[ Dodano: Sro 06 Sie, 2008 12:42 ]
No rozwiązałem problem. Przyczyną była uszkodzona pompa. Po wyjęciu starej pompy okazało się, że wirnik jest PLASTIKOWY!!!. Wirnik jest nabity na radełkowaną oś pompy. I tam się to wyrobiło, wirnik nie obracał się wcale albo bardzo powoli. JAk znajdę czas to wrzucę zdjęcia.
NIe wiem co za dupek takie rozwiązanie wymyslił ale radzę wszystki wymieniać pompę przy okazji rozrządu, oczywiście mówię o focusach 1.8 TDCI 2003 .
Wydatek to 350 zł za oryginał ( w komplecie uszczelka) i też PLASTIKOWY!- oczywiście wirnik nie uszczelka.
Temperatury pracy silnika CHT na biegu jałowym to około 84C podczas obciążenia podniosła się do 88 a czasami podchodzi maksymalnie do 90 i za chwile spada do 88 C.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to moge umieścić szybką isntrukcję wymiany pompy.

Pozdrawiam
STolat jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem