View Single Post
stare 24-08-14, 20:02   #32
SUCOF33
Sympatyk
Grupa: Małopolska
 
Avatar SUCOF33
 
Artur
Zarejestrowany: Apr 2007
Skąd: Kraków
Ford Focus II ST FL
HB 5D
2.5 DuratecST 225KM manual
styczeń
2009
KRA powiat krakowski (Kraków)
Postów: 1 094
Domyślnie

Cytat:
Napisał Yokura Zobacz post
U mnie też coś stukało przy skrętach kierownicą i na nierównościach, dokładnie tak jak koledzy wcześniej opisywali, a przyczyna mnie zaskoczyła, ale o tym później...
W zeszłym tygodniu byłem u mojego zaufanego mechanika wymienić hamulce z tyłu i poprosiłem go by sprawdził dokładnie zawszenie okazało się że jest lekki luz na łączniku stabilizatora jeszcze nie kwalifikujący się do wymiany, ale z okazji stuków wymieniłem...
Oczywiście nie ustąpiło.
Wczoraj byłem na przeglądzie, poprosiłem żeby dokładnie wytrzepał auto. Dwa razy szarpał też byłem na dole i nic nie było słychać, powiedział że nie ma się do czego przyczepić nawet jakby chciał i podbił przegląd.
Wczoraj wieczorem wchodząc do auta zahaczyłem nogą o pedał hamulca i o dziwo usłyszałem podobne puknięcie do tego co podczas jazdy. Podczas jazy podłożyłem nogą pedał i eureka stukanie ustało. W moim przypadku luz na pedale hamulca powoduje głuche stuknięcia, jeszcze nie wiem jak to naprawić, ale przynajmniej trochę poruszałem pedałem i teraz jeżdżę i nie słyszę żadnych stuków. Moje zaskoczenie było ogromne i wole umieścić to na forum bo możliwe że komuś się przyda.
Kolego u ciebie prawdopodobnie stuka tzw pedaliera , Jest to górne mocowanie zespołu pedału sprzęgła i hamulca do ściany grodziowej.
SUCOF33 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem