View Single Post
stare 23-06-16, 16:10   #8
minciu
Turysta
Grupa: Dolny Śląsk
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Skąd: Bolesławiec
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 149
Domyślnie

Filtr paliwa jak jest,
sitko w baku jak jest,
przeplywomierz jak jest, jak nie to mapsensor,
sondy lambda regulacyjne i nieszczelności wydechu przed sądami,
filtr powietrza.
EGR jak jest,
reset parametrów adaptacyjnych najlepiej z interfejsu, jak się nie da to z odpiecie AKU.
ciśnienie paliwa i wtryskiwacze,
regulacja zaworów, jak nie ma hydrauliki
problem ze zmienna faza dlugosci dolotu, nie wiem jak jest tu rozwiazana ale moze są klapki?
problem ze zmienna faza rozrzadu,

... nie wiem co jeszcze.. warto tez czujniki wszystkie sprawdzić pod komputerem. Np czy temperatury są prawdziwe. Czy potencjometr pedału gazu działa płynnie? Jak nie ma potencjometra na gazie to wówczas przy przepustnicy..

Nie mam i nie miałem nigdy tego silnika, nie wiem dokładnie co posiada on na wyposażeniu. Ale jak przelecisz wszystkie te punkty, to auto musi działać.

może być też jakaś wada fabryczna w układzie zapłonowym, ale jeżeli przed wymianą były te same problemy to raczej jest OK..

GAZU NIE MA?

---------- Post dodany o 16:10 ---------- Poprzedni post był z 15:58 ----------

Znalazłem takie info do dlugosci dolotu:

Jeśli chodzi o zmienną geometrie dolotu tzw. IMRC-zaglądając pod puszkę filtra powietrza, najlepiej widać jak przyświecisz lampką, można też obudowę rozebrać, więc znajdziesz tam taki mały okrągły klips do którego dopięta jest linka, po szybkim depnięciu w pedał do ponad 5000 rpm. klips ten ma przeskoczyć w przód to oznacza prawidłowe działanie sterownika. Możliwości awarii na ogół są trzy:
-zerwanie linki,
-rozpadnięcie się klipsa (plastikowego zresztą),
-awaria elektronicznego sterownika,

http://www.fordtuning.pl/index.php?topic=1979.0

Ciekawiło mnie jak to dziala w 2.0
minciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem