View Single Post
stare 23-01-19, 23:47   #1859
Waldini
Turysta
 
Avatar Waldini
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Wrocław
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2001
Postów: 16
Domyślnie

Dobry Wieczór,

Mój problem wydaje się typowy, choć nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Mam problem z chwilowym spadkiem obrotów na biegu jałowym lub wciśniętym sprzęgle. Zdarza się to szczególnie przy zatrzymywaniu na światłach przy wciskaniu sprzęgła, obroty spadają wtedy do około 450-500 na min, po czym po krótkiej chwili wracają do poziomu 800/min, podobnie rzecz wygląda z przygazowaniem na biegu jałowym i puszczaniu gazu, wtedy obroty też na chwilę spadają, choć nie tak mocno, jak przy wysprzęglaniu. Rzecz jasna auto się trochę trzęsie i lekko przygasają światła. Czyszczenie silnika krokowego pomogło połowicznie, jest trochę lepiej, ale nie idealnie. Trochę nie chcę eksperymentować i wydawać niepotrzebnie pieniędzy, więc proszę o sugestię, jaka jest najbardziej prawdopodobna przyczyna tej usterki. Na chwilę obecną przymierzam się do wymiany silnika krokowego, ale może ktoś ma inną opinię? Może to odma? Choć nie widzę nigdzie nieszczelności, oleju nie ubywa, a silnik jest czysty i nie ma wycieków. Muszę też dodać, że objawy występują tylko na ciepłym silniku, na ssaniu zaraz po odpaleniu obroty trzymają.
Waldini jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem