View Single Post
stare 26-10-16, 09:47   #15
jaszczurtd
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar jaszczurtd
 
Marcin
Zarejestrowany: Sep 2015
Skąd: Sosnowiec
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
SD Dąbrowa Górnicza
Postów: 343
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał MichalST Zobacz post
1.8TDCI a 1.9TDI poza samą filozofią silnika różnią się od siebie pompami wtryskowymi.
Pompa wtryskowa to osprzęt. To jest zupełnie inna kwestia niż ta o której pisałem. Prócz osprzętu, słupki są niemal identyczne jeśli chodzi o konstrukcję.

Cytat:
Napisał MichalST Zobacz post
Żeby to było TDDI to da rady zrobić 200 koni czy ileś tam bo ta sama wtryskowa siedzi w obu i szło by podebrać np. tłoczek 12mm.
Pompy VP znane z TDDI nie mają prawie nic wspólnego z pompami które są w 1.9TDI. Ktokolwiek chciałby szczepić tłokorozdzielacze między tymi pompami - życzę mu powodzenia. Przynajmniej zyska doświadczenie, i w przyszłości jeśli będzie coś mówił, to przynajmniej opierając się na faktach, a nie domniemaniach.

Cytat:
Napisał MichalST Zobacz post
problemem nr 1 silnika 1.8TDCI jest układ wtryskowy, który wystarcza na góra 145 koni jeśli silnik jest zdrowy. Seryjna turbawka z IC ma jeszcze troszkę zapasu na większą moc gdyby się pojawiła
Nie jest to prawdą. Spokojnie da się zrobić takiego chipa na 145 koni który powita nas na dzień dobry sporym kopceniem w górnej partii obrotomierza - co dobitnie wskazuje na to że tego paliwa w takiej sytuacji jest za dużo w stosunku do wydajności GT1749 i tego co ona może nadmuchać.
Uważam że większe turbo o którym wspomniałem bez problemu pozwoliło by na zrobienie o wiele bardziej "wypłaszczonego" przebiegu krzywej momentu, i co za tym idzie - dało by pokaźny przyrost mocy.

Odnośnie przerabiania układów sterowania turbinami, to pierwsza kwestia:

Cytat:
Napisał MichalST Zobacz post
który ze stałej geometrii sterowanej podciśnieniem
Cytat:
Napisał MichalST Zobacz post
wsadził VNT i w dodatku steruje nadciśnieniem
Jest dokładnie odwrotnie.
Druga kwestia: w sytuacji gdy mamy sterowanie podciśnieniowe już dostępne w aucie, to ja nie widzę w ogóle sensu w pchanie się w turbiny stałogeometryczne, skoro do wyboru jest tyle ciekawych turbin VNT na których to da się zrobić znacznie lepsze wykresy, i charakterystykę silnika.

Gdybym osobiście nie darzył tego konkretnego osprzętu opartego na delphi taką dozą pogardy jaką go darzę, to szedłbym w dalsze modyfikacje w swoim własnym aucie. Niemniej mam swoją własną wizję, luźno opartą o wariacje na temat fordowskich silników diesla 1.8, którą powoli wcielam w życie. I w moim przypadku myślę że 145 koni to będzie dopiero początek. Ale że to nie ma zbyt wiele wspólnego konkretnie z 1.8TDCI, to nie ma sensu na ten temat więcej pisać.
__________________
Wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
jaszczurtd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem