View Single Post
stare 17-10-16, 22:00   #1
milionowski
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 3
Domyślnie 1.8B Dziwne dźwięki na zimnym silniku (tarcie)

Witam, jestem dumnym posiadaczem Focusa z 1999 roku. Troszkę mniej cieszy mnie wersja silnikowa, czyli 1.8 16V z gazem STAG 300 i dodatkowo przejechane 336k km. Kupiłem auto niedawno, więc nie wiem co było robione a co spaprane. Problem który mam to dziwne dźwięki (trochę jakby tarcie guma o gumę) na zimnym silniku, szczególnie przy skręcaniu w prawo. Dodatkowo na zimnym silniku czuję spore drgania samochodu, po rozgrzaniu nie ustępują, jednak są mniej odczuwalne. Kiedy wykonam pełen obrót kierownicą w lewo przy wolnej jeździe, wszystko wydaje się ustępować. Wszystkie dźwięki wydają się dobiegać z okolic koła pasażera, ale tylko gdy siedzimy w środku, na zewnątrz nic niepokojącego nie zauważyłem/usłyszałem. Dodatkowo po odpaleniu Torque przez OBD zauważyłem spore obciążenie silnika na wolnych obrotach(ponad 40%) Nie byłem z tym u mechanika, bo obawiam się, że zacząłby wszystko wymieniać po kolei tym samym opróżniając mój portfel. Z tego co przeczytałem na forach to problemem mogą być: amortyzator, łącznik stabilizatora, płytki przy zaworach, poduszka silnika, pompa wspomagania i pasek klinowy na pompie. Czy mógłbym coś dodać/wykluczyć?
milionowski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem