View Single Post
stare 30-12-11, 19:47   #1
bejzbol
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Avatar bejzbol
 
Marcin
Zarejestrowany: Dec 2010
Skąd: Dobra - Kraków
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
grudzień
2001
KLI powiat limanowski (Limanowa)
Postów: 1 046
Garaż
Domyślnie 1.8 TDCi 115 KM Temperatura a zaworek

Witam,
odkąd temperatury spadły poniżej 5 stopni obserwuje dziwną tendencje w moim autku. Otóż dość powoli łapie temperaturę, a w czasie jazdy eko i włączonym nawiewie dośc mocno spada temperatura silnika. Nie schodzi poniżej niedogrzania, ale tak na 1/4 skali, po czym przy jeździe z większą prędkością i większym przeciążeniem silnika, ten znów łapie normalną temperaturę. Tak jak mówię dzieje się to tylko przy eko, gdy pedał gazu jest lekko muśnięty. Wiem, że niektórzy powiedzą że "ten typ tak ma" - jednak ostatniej zimy gdzie mrozy były dużo większe tak się nie działo, więc to coś dziwnego.Wskazówka stała ładnie i prosto całą poprzednią zimę. Poza tym przy wlączaniu wiatraka (włącza się od tak nawet jak temperatura jest poniżej pionu) przygasają lekko światła i nie wiem czy to ma jakiś związek, ale przy 2000 obrotów czasem na 3 lub 4 biegu lekko się dławi, jakby mu gaz odpuścić. Zdarza się to bardzo żadko i może nie mieć związku, jednak wole napisać. Pojechałem więc do mechanika i zażyczyłem sobie wymiany płynu (nie wiem kiedy był wcześniej wymieniany) i termostatu, który jak się okazało był walnięty i wiatrak potrafiał się właczać tuż po odpaleniu zimnego auta na mrozie (było go słychać). Wszystko zrobił przy przeglądzie rocznym więc wszystkie filtry i olej itp zostały równierz wymienone. Przyczyną zwalenia termostatu podobno był zapchany zaworek w wężyku powrotnym odchodzącym od silnika do zbiorniczka z płynem. I tu jest moje pytanie: do czego i czy w ogóle jest potrzebny ten zaworek? Po przedmuchaniu go i włożeniu spowrotem sytuacja na chwile się poprawił,a jednak po kilku dniach wrócił problem (czyżby zapchał się znów zaworek na nowym i czystym płynie?). Układ czysty z tego co mi gość mówił, więc nie powinien się zapychać, ale pytanie jest czy jest on tam konieczny w ogole? Wygląda jak "pocisk" (wybaczcie skojarzenie ale taka praca ) jest plastikowy i czarny. Gość też nie wie od czego on może być, ale po przedmuchaniu włożyliśmy go na miejsce bo stwierdził, że skoro ktoś go tam umieścił to pewnie tak ma być. Proszę o pomoc żebym mógł mu powiedzieć lub ewentualnie sam usunąć usterke Choć podejrzewam, że kolejny termostat będzie do kupna.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Marcin
bejzbol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem