View Single Post
stare 18-12-14, 15:53   #14
MichalST
Dukacz
 
Avatar MichalST
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
2.5 DuratecST 225KM manual
2004
Postów: 1 420
Garaż
Domyślnie

Jak tylko muszla strony gorącej jest cała oraz korpus na ułożyskowania (czyt. da się to turbo zregenerować) to jasne że zrobią. Zresztą ja miałem zdrowe turbo a i tak regeneracja mimo to była robiona - bo jest w cenie hybrydyzacji.
U mnie wirnik z ośką był ok , więc zostawili stary. Dali nowe ułożyskowania, większy wirnik strony zimnej (muszlę strony zimnej na tokarce powiększyli od środka). I dali mi do wyboru: zostawiamy stare VNT, albo wymiana na lepsze. Jako że nie wiadomo jak bardzo mi odbije z tuningiem, patrząc przyszłościowo dopłaciłem do lepszej geo VNT.


A czy warto? Na mojej rzeźbie, jeszcze bez wystrojenia jest taka poprawa, że wolałem jeździć tym śmierdzielem zostawiającym dym za sobą niż na te 2 miesiące (do czasu wystrojenia) ponownie wkręcić seryjne końcówki wtrysków.
Jak tylko zrobi się korektę softu nie powinien tak mocno dymić i lepiej pojedzie. Bo teraz pozostałości energii z paliwa marnują się w postaci dymu.

A diesel (szczególnie po tuningu) musi dymić. Inaczej EGT do góry idzie i masz po turbo. Snajper przez wysokie EGT zabił swoją pierwszą hybrydę w mondku, potem coś rzeźbił w sofcie. A teraz dla bezpieczeństwa jeździ z zamontowaną termoparą na muszli strony gorącej.
__________________
FF mk2 5cyl + EMU, jedyny w PL 2.4 + T, pakiet polift ST i wiele, wiele innych...
MichalST jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem