View Single Post
stare 14-04-12, 23:47   #6
mariost
Sympatyk
Grupa: Małopolska
 
Avatar mariost
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Skąd: Z Japonii
Inny
sedan
2007
Postów: 1 777
Domyślnie

Kilka krótkich testów ode mnie
Na początek film na temat wosku o którym @mjq i @Domel powiedzieli już wszystko ale nie pokazali tego z czego ten wosk słynie a więc 476S po 3.5 miesiąca dosyć srogiej zimy: (bez QD ! Płukany kilkanaście razy na bezdotyku)
- pre-wash - piana Temachem SF (neutralne Ph)
- mycie zasadnicze - Zymol auto wash
Oto sheeting : (jeszcze żyje )

...ale i tak go nie lubie

TEST 1. Usuwanie smoły - dekontaminacja
Temachem T.F.R

Bezzapachowy silnie skoncentrowany środek do usuwania zabrudzeń drogowych i smoły, bardzo skuteczny i znowu ten stosunek cena-ilość Polecam, bo na prawdę warto. (TAK)
Cena - pojemność
14.50zł - 1L

TEST 2. Pre Wash - piany aktywne
Temachem Snow Foam



Piana bardzo podobna do produktu Autobrite. Świetnie zbiera wierzchni brud i wcześniej zaaplikowane środki do dekontaminacji.Neutralne Ph (tak twierdzi sprzedawca, bo nie badałem) Stosunek cena-jakość-ilość na duży +. Jedyne zastrzeżenie to że nie udało mi się raczej uzyskać takiej gęstości jak w linku YT przy tym rozcieńczeniu (1:5) i użyciu profesjonalnej pianownicy z ciepłą wodą (zdjęcie Focusa). Taki "śnieg uzyskałem dopiero przy stosunku 1:3. Może coś żle robiłem. Lecz daję zdecydowane (TAK)
Cena - pojemność
26.90zł - 1L

TEST 3. Mycie zasadnicze - szampony
Zymol Auto Wash


Ten szampon ma pianę w wiadrze - na lakierze już słabo. Lecz rekompensuje to świetnym zapachem (coś jak jabłko zielone?). Bardzo dobrze domywa, śliskość super, jest go dużo i w sklepie Temachemu nie jest taki drogi. Gęstość skoncentrowania sprawia, że jest wydajny. Mimo, że wolę np. Gold Classa, temu daję 4+ czyli (TAK).
Cena - pojemność
39.99zł - 500ml

TEST 4. Glinki - Sonax spray&clay




Taki budżetowy zestawik z fajnie, cytrynowo pachnącym lubrykantem dającym dobry poślizg. Na początek na pewno ok. Tyle. (TAK)
Cena - pojemność
50-55zł - 500ml + 60g

TEST 5. Felgi - dr.Wack P21S


Używałem tylko próbkę IronX i on tu króluje. Ale ten depcze mu po piętach. Nie jest też tani, ale można go w zależności od poziomu zabrudzenia rozcieńczać. Bardzo skuteczny produkt, oczywiście obrzydliwie pachnie. Zdecydowane (TAK)
Cena - pojemność
99zł - 1L
83zł - 500ml
21zł - 100ml

TEST 6. Woski - Dodo Juice Banana Armour




Twardy wosk, ładnie, niezbyt intensywnie pachnie, prosty w aplikacji i ścieraniu. Trwałość - 2-3tyg. W moim przypadku wydobył kolor z auta, "rozmył" troszkę lakier, schował troszkę ziarno i szklistość, przyciemnił - ładnie. Cena samplerka nie jest duża a na całe auto poszło max.3g. (TAK)
Cena - pojemność
169,90zł - 250ml
32zł - 30ml

TEST 7. Woski - Lusso Oro




Uwielbiam go. To mój pierwszy poważny, letni wosk i to z nim będę konfrontował efekt po każdym następnym, bo na razie nie udało mi się uzyskać takiego rozjaśnienia i szklistości żadnym innym woskiem (no może poza Carbonem, którego nie widziałem jeszcze w pełnym słońcu) - a tego oczekuję. Niby twardy ale rozpływa się w rękach (aplikowałem łapkami kiedyś ) kapitalnie pachnie i w ogóle we wszystkim jest super, oprócz trwałości ale to letniuch i nie musi tego mieć (TAK)(TAK)(TAK)
Cena - pojemność
154,90zł - 240ml
64.90zł - 59ml

TEST 8. Pranie tapicerki materiałowej
Temachem Extract Carpet Cleaner

Recenzja dystrybutora:
Temachem Extract, środek do czyszczenia dywanów oraz materiałów wewnątrz samochodu.
Ten mało pieniący się koncentrat jest idealny do czyszczenia dywanów. Po umyciu Twój dywan będzie wyglądał jak nowy !
Preparat ten nie tylko dobrze czyści, ale zarazem nadaje materiałowi świeży zapach, pozostający na długo po umyciu.
Produkt mocno skoncentrowany do rozcieńczenia z wodą w proporcji 1-5, 1-10 w zależności od zabrudzenia czyszczonej powierzchni.







Przy pomocy takiego zestawu:

...i wody elegancko odświeżyłem siedzenia, były duże zabrudzenia, ja to robiłem bez odkurzacza - rozcieńczając 1:10 - psikając na powierzchnię, czyszcząc szczoteczką i od razu przecierając fibrą. Czyli powierzchownie, ale efekt zadowalający. Oczywiście produkt nadaje się do prania ekstrakcyjnego, jest dobrze skoncentrowany, skuteczny i tani. (TAK)
Cena - pojemność
19.90zł - 1L

TEST 9. APC - Temachem Pink all Purpose







Temachem Pink all Purpose to bardzo silny, skoncentrowany produkt, przeznaczony i bezpieczny do czyszczenia wszystkich powierzchni, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz pojazdów.
Środek można używać do czyszczenia kól, silnika lub w dużym rozcieńczeniu ( nawet 1-60 ) dywany i inne elementy wewnątrz samochodu. Używam rozcieńczenia:
Wewnątrz - od 1:20
Zewnątrz - od 1:5
Aplikowany pianownicą - fajnie się pieni. Nadaje się też do różnego rodzaju "coctaili" do pre-washu. W niczym nie odstaje od innych APC, ani niczym się specjalnie nie wyróżnia. UWAGA: za mocno skoncentrowany odbarwia tkaniny ! (TAK)
Cena - pojemność
18.49zł - 1L

Dziękuję za uwagę (...na razie... )

Ostatnio edytowane przez mariost ; 15-04-12 o 09:00
mariost jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem