Temat: [MK3] Hamulce z RS do ST
View Single Post
stare 13-03-17, 17:02   #11
jarekfxsilver
Turysta
Grupa: Dolny Śląsk
 
Avatar jarekfxsilver
 
Jarek
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: Głogów
Ford Focus III ST
HB 5D
2.0 EcoboostST 250 KM
wrzesień
2013
Postów: 167
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kwasniak Zobacz post
A czego się spodziewasz po seryjnych klockach i tarczach kup dobre klocki i tarcze i spokojnie seria ST da radę chyba ze co tydzień jeździsz na tor to rozumiem wymianę na większe tarcze i zaciski od RS. Jest jeszcze aspekt wyglądu ale to już co innego.

Ja na złocie miałem serie ST i dwie godziny upalania w temperaturze 30' dawały radę i to na torze kartingowym ciągły gaz-hamulec. Ale klocki były 90% teraz mam 30% i puchną przy jednym hamowaniu z 220 do 100
Hmm... co tydzień nie jeżdżę na tor i pełnego buta też nie daję zbyt często ale sam wiesz że są takie sytuacje gdzie może zabraknąć tego 1m (a ten 1m może być bardzo istotny). Na autostradzie lubię sobie zasuwać lewym pasem (raczej zbyt często poniżej 200km/h nie schodzę) Sam wiesz że 200km/h dla podkręconego mk3 st (ale i dla serii to samo) to żaden wysiłek. Ciężko mi uwierzyć jak napisałeś że kupienie klocków i tarcz załatwi sprawę. Przerabiałem takie super klocki i tarcze w poprzednim bravo2 1.4 t-jet podkręconym do 173koni i 270Nm. Auto przy st-ku muł ale swoje też mógł polecieć i wielkie EBC nie dawały sobie rady (fabrycznie miałem wersję sport z większymi tarczami). Tu wiem że oceny hamulców w mk3 rs-ie są bardzo dobre więc to samo będę miał u siebie (tył prawdopodobnie różni się tylko mieszanką w klockach hamulcowych).

---------- Post dodany o 17:02 ---------- Poprzedni post był z 16:56 ----------

Cytat:
Napisał a4tech Zobacz post
Mam dystanse 22mm ale nie założone jeszcze

Dzieki za info. Muszę przemysleć sprawę.
W seryjne felgi 18" od mk3 ST nie wejdą przednie hamulce z RS-a! ALE! jak masz dystanse, a masz 22mm to z palcem w nosie je wciśniesz! (ja mam 18mm i wiem że wejdą bez problemu, felga OE 18" ma ET55 a 19" z rs-a ET50. Tu masz linka z dowodem że wchodzi nawet zestaw firmy AP Racing 6 tłoczkowy 355mm
http://www.ebay.co.uk/itm/Focus-ST-M...-/251715182482 Cena konkretna
__________________
jest, Focus mk2 FL, 5drzwi, hatchback, duratec 1.6, 101 koni
jest, Focus mk3 ST, 5drzwi, hatchback, ecoboost 2.0, 250 koni + Stratified Automotive, Cobb, downpipe Milltek, Airtec, Mountune, Powerflex, Air Box z RS,

Ostatnio edytowane przez jarekfxsilver ; 13-03-17 o 17:08
jarekfxsilver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem