View Single Post
stare 29-12-13, 01:44   #1
mayak
Byznesmen
Grupa: Warszawa
 
Avatar mayak
 
Marcin
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Warszawa Wawer
Inny
HB 5D
2.0 DuraTorq 163 KM DPF manual
marzec
2013
Postów: 2 064
Garaż
Domyślnie Programowanie, aktywowanie, kodowanie

Witajcie,

nie ma jeszcze darmowych programów, które umożliwiałyby modyfikowanie konfiguracji w FF3 (są tylko komercyjne: UCDS i ADS), ale myślę, że możnaby zacząć temat co można sobie dodatkowo poprawić w FF3

Informacje mam z forum ffclub.ru oraz mam własne doświadczenia z UCDSem.

w FF3 można aktywować następujące funkcje (w tym takie, za które Ford żąda $ przy zakupie)
- automatyczne ryglowanie centralnego zamka po ruszeniu
- DDS (monitorowanie ciśnienia w oponach),
- asystent ruszania pod górę (HLA - Hill Launch Assist)
- tempomat (oczywiście trzeba wymienić kierownicę na taką z klawiszami tempomatu)
- ESP z FF3 ST - działa w trzech trybach: normalnym, częściowo znieczulonym, odłączonym. Można aktywować tylko w FF3 z nowszym modelem pompy ESP (produkcja od około listopada 2011 r.)
- tryb skandynawski świateł
- odłączanie poduszki pasażera
- składane lusterka (oczywiście trzeba wymienić same lusterka i mieć wcześniej 4x el. szyby)
- komputer pokładowy (dotyczy najprostszych wersji Amber pozbawionych tego)
- aktywować dołożone/wymienione urządzenia np. radia, wyświetlacze radia, światła przeciwmgielne, alarm, fabryczne czujniki parkowania, grzałka PTC, moduł BT/USB
- przemienić silnik 2.0 tdci 140 KM w fabryczną wersję 163 koni (niestety konwersji 1.6 EB 150->182 nie ma jeszcze)
__________________
Pozdrawiam, Mayak S-Max 2.0d '07 adres: mayyak m@łpka gmail.com
Navi w Sync2 1.6tdci95->115 # 2.0 tdci140->163 _ 1.5/1.6eb 150->182 _ diagnostyka _ TEMPOMAT _ konfiguracja (wszystkie modele Ford)
mayak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem