View Single Post
stare 03-12-18, 23:40   #9
EXPO69
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2016
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2008
Postów: 52
Domyślnie

u mnie też pierwsza podejrzana to przepustnica była, jednak jej czyszczenie nie dało żadnych rezultatów, więc jeśli u ciebie dało to rezultaty, to być może winna była brudna przepustnica.

Na tych silnikach da się jeździć na gazie, jednak jest spory koszt gdy trzeba ustawiać odpowiednie luzy zaworowe. Przez LPG luzy zaworowe robią się coraz mniejsze niż powinny być faktycznie, przez co dochodzi do potocznego wypalania zaworów gdy się tego nie reguluje.
Są samochody które mają regulację mechaniczną śrubami np honda accord 2.0 2.4, wówczas kontrola luzów co 10-15tyś i ew regulacja to koszt max 300zł. W naszych fordowskich 1.6 1.8 to jednak dużo większy koszt, może nie tyle materiałów co robocizny. Chociaż jeśli chodzi o materiał to szklanki do wyregulowania też tanie nie są a jest ich 16 do sprawdzenia, ew. zamiany miejscami. Duuużo zabawy przy tym jest. Ja mam nauczkę i już wiem na co zwracać uwagę przy kupnie następnego auta z LPG.
Są też silniki, które mają hydrauliczną regulację luzów zaworowych i te luzy same się ustawiają tłumacząc tak łopatologicznie, taki silniki są np we wszystkich benzynowych mercedesach. pzdr
EXPO69 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem