View Single Post
stare 12-06-10, 19:23   #2
dam
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Szczecin
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
styczeń
2001
Postów: 106
Domyślnie

Mam dokładnie ten sam problem. Zapomnij o czujniku położenia wału. To przypadek. To nie on. Problem tkwi w komunikacji pomiędzy sterownikiem pompy a komputerem samochodu, a dokładnie we wtyczce która przychodzi do gniazda sterownika pompy wtryskowej. Wróciłem niedawno z długiej trasy, numer z wyłączaniem silnika zdarzył mi się 2 razy. Pomogło poruszanie wtyczką w prawo w lewo góra i dół. Coś mi się wydaje że wtyczka po prostu źle reaguje na wysokie temperatury. W najbliższych dniach spróbuje bardzo dokładnie oczyścić wtyczkę, gniazdo, nałożyć na piny gniazda trochę srebra (preparacik do naprawy ogrzewania szyby) następnie są ponoć jakieś pasty poprawiające znacznie przewodzenie i napakować jej w piny gniazda wtyczki (to chyba tam wchodzą piny ze sterownika) i będziemy obserwować czy pomogło czy nie. Tylko w niewielkich ilościach tak żeby nie zrobić zwarcia !!! Efekt taki bierze się stąd że gdzieś jest przerwa i autko przechodzi w tryb awaryjny. Zwróć uwagę czy klips od wtyczki jest zawsze dociągnięty do końca. Daj znać co i jak Ci wyszło. Pozdr.
__________________
dam

Ostatnio edytowane przez dam ; 12-06-10 o 19:28
dam jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem