View Single Post
stare 07-07-05, 20:43   #24
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

oj, sudi, sudi... właśnie to miałem na myśli kiedy mówiłem goniosłowatyzm... wypływa z ciebie potok słów skoncentruj się na jednym temacie...
co do tematu...
Cytat:
Napisał sudi
o jaka troske chodzi ??
miałem na myśli na przykład szynę commonrail, która może się łatwo zapchać kiedy leje się kiepskiego diesla. a koszt wymiany jest horrendalny. To samo turbina (w tdci jest wersja ze zmiennym kątem łopatek, a więc droższa) - trzeba o nią dbać (było w osobnym wątku gdzieś kiedyś na forum - polecam funkcję szukaj). Silnik tdci, jak się o niego dba, jest bardzo wytrzymały, ale jak się go olewa - skutki mogą być opłakane, gdyż jest bardziej skomplikowany niż benzynka i o wiele droższy, jeśli chodzi o koszty napraw.
Koledzy, poprawcie mnie, jeśli gdzieś się mylę. Poza tym ptzeglądy w ASO przy dieslu też są trochę droższe.
Odnośnie szukania w Niemczech - poszukaj na forum - było już sporo postów w tym temacie. Poza tym w internecie jest mnóstwo miejsc, gdzie można szukać samochodów z całej Europy.
Jeśli chodzi o tddi - z tego co wiem, to prostsza konstrukcja niż tdci, a co za tym idzie bardziej wytrzymała i wybaczająca. Ma nieco mniejszą moc i osiągi, wydaje mi się, że jest też trochę głośniejsza od tdci, ale mogę się mylić. Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę.
W tej kwestii musi się wypowiedzieć użytkownik tddi.
pozdrawiam
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem