View Single Post
stare 07-07-05, 12:55   #8
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

witamy na forum FKP!
Co do tej ceny to nie wiem... Raczej trzebaby celować powyżej 40.000 myślę, zwłaszcza jeśli chodzi o diesla i kombi z wyposażeniem jakie podałeś.
No i ciężko będzie dostać diesla 3 letniego z tak malym przebiegiem. Jak ktos ma diesla to po to, by dużo jeździć. Ja robię np. ok. 25 tys. rocznie, a to jest dopiero średnio.
No i właśnie ta kwestia - jeśli będziecie takie małe przebiegi robić jak napisałeś i to głównie po mieście, to wg mnie diesel nie ma sensu. Krótkie trasy po mieście, zwłaszcza w zimie mogą być niekorzystne dla nowoczesnych diesli, zwłaszcza tdci... Jeśli się mylę, niech ktoś mnie poprawi
Jako użytkownik diesla może ci coś podpowiem w kwestii użytkowania.
Mam fokę X100 1.8tdci 100KM z 2003 r. i powiem że jest super. W trakcie jazdy zachowuje się jak benzyna (tzn. nie hałasuje zbyt mocno) ale jest o wiele bardziej dynamiczny i oszczędny. Spalanie na poziomie 6.2 - 6.5 l/100 km w cyklu mieszanym. 100KM i moment 240 - 260 Nm wystarcza wg mnie w zupełności. Chociaz wiadomo - 20 koników więcej i 30 Nm nie zaszkodzi
Silnik tdci jest świetny, ale raczej delikatny. Jest więcej elementów, które można uszkodzić, a ktorych koszt jest drogi - np. szyna wtryskowa commonrail czy chocby turbina. W benzynie nie masz tych problemów. Poza tym wydaje mi się że commonrail jest wrażliwszy na paliwko...
Foczka jest naprawdę super i mogę z czystym sercem polecić. Jednym z jej najmocniejszych atutów jest rewelacyjne zawieszenie - naprawdę da się to odczuć
Może poszukajcie FF 1 z roku 2001, zaraz po liftingu?
Co do salonów i komisów - nie jestem w stanie ci powiedzieć... Może ktoś inny...
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem