View Single Post
stare 07-07-05, 11:35   #7
sudi
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2005
Skąd: Kraków
Postów: 16
Domyślnie Czy i jak kupować focusa?...

Witam!
Na początek się przedstawie, bo to mój pierwszy post Mam na imię Paweł, co prawda jestem jeszcze niepełnoletni i nie mam prawka jazdy, ale o samochodach będę się wypowiadał w kwestii, jakby należały do mnie (choć zaistne bohater tego postu, bęzia za kilka lat mój) , mimo, że nalezą do mojego ojca- pozatym ja zajmuje się motoryzacją u mnie w domu (tzn. wszelkie drobne serwisy, mycie , doradzctwo, wybór jak i obecnie poszukiwania samochodu)

Mój problem polega na tym : Obecnie posiadam dosyć przyjemny samochodzik koncernu renault- thalia 1.4 16v RT ... jednak, z powodu, że zawód mojego taty wymaga często większej przestrzeni bagażowej, jak i moje zamiłowania i hobby też postanowiliśmy zmienić nasze toczydełko- powodów jest jeszcze kilka -drożejąca benzyna, brak klimy i chęć podróżowania w większym komforcie. Najbardziej zainteresowała nas foczka kombi w gustowny dieselku z rocznika 2002 (po liftingu). Bądź co bądź auto, ładne, wygląda na pojemne i praktyczne...Co prawda jeszcze nie mieliśmy okazji urzędować w środku, ale to kwestia kilku dni. No nie powiem-podoba mi się Co prawda moim marzeniem motoryzacyjnym jest laguna II kombi, ale diesle się strasznei sypią więc odpada.

I tutaj pytanie...: Dysponujemy kwotą 35-36tys zł na zakup foczki. Poszukujemy egzemplarza w dieslu, kombi, z mały przebiegiem (do 55 tys) z dobrym wyposażeniem (klima, elektryka ,4 poduchy, komp, radio ze cd, abs, centralny zamek z pilota -przyzwyczajenie z renault- i kilka innych miłych rzeczy) z rocznika 2002-najlepiej z gwarancją jakąś I tak... czy z taką kasą jaką dysponuje jest szansa dostać auto spełniające ww. oczekiwania(aha zapomniałem ,że każdy kolor prucz białego i srebrnego- mamy widzimiś ) ... Kolejne: jaki silnik polecacie z diesli do takiej maszyny- autko nie będzie katowane- raczej spokojna jazda po mieście, ale na trasie będzie musiało iść dosyć mocno -mile widziane tak od 100 kucyków w góre -ew. coś co zapewni solidną dynamike, dobre spalanie)- przebiegi roczne nie będą też duże tak ot 10000-15000 km... (thalia z 01/02 ma dopiero 26500km przejechane) W każdym razie dynamika minimum taka jak w renault 1.4 16v 98km

Gdziebyście polecili kupować ? i gdzie można kupić pewne, tanio i z książką serwisową - Szukałem w krakowskich salonach - w euro car za takie pieniążki mają puki co z 2002 ale benzyne 1.8 i 153 tys przebiegu Może jakieś wskazówki i rady...?? Jak kupować? na co zwracać uwagę - to będzie nasze pierwsz używane auto... dotychczas only salonówki więć nei mam praktyki... i tak ogólnie wskazówki na temat silników (jak sie sprawóją poszczególne dieselki -diesla też nigdy niemieliśmy) ,focusów itp itd...


Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi

sudi
sudi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem