Temat: [MK1] ISOFIX a focus mk1
View Single Post
stare 10-03-10, 13:34   #2
guernsey
Turysta
 
Avatar guernsey
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Kraków
Ford Focus III
kombi
2.0 DuraTorq 163 KM DPF automat
luty
2012
KBC powiat bocheński (Bochnia)
Postów: 140
Garaż
Domyślnie

znalazłem na innym forum:
"Witam wszystkich,
Wracając do tematu mocowania isofix w focusie mk1. Ponieważ fotelik w którym wożę codzienie moją córunię wyposażony jest w system isofix zdecydowałem się na doposażenie samochodu w brakujący element w postaci uchwytu.
Zanim przystąpiłem do montażu sprawdziłem czy w mojej foce fabryka wykonała standardowe otwory pod montaż tegoż uchwytu rozstaw otworów ~285mm. Po podniesieniu tylniego oparcia znalazłem plastikowe zaślepki.
Po usunięciu ich okazało się iż są tam gotowe otwory z naciętym gwintem do montażu isofix.
Koszt uchwytu isofix (od mk2 z przesyłką około 50zł Allegro),
Przed przystąpieniem do montażu odkręciłem tylnie oparcie, w zakupionym komplecie znalazłem uchwyt isofix, dwie śruby typu torx takie same jak do pasów, dwie plastikowe osłonki.
Montaż banalnie prosty wkręcenie śrub + zamontowanie oparcia. Czas montażu 1 godzina.
Wszystko bardzo ładnie pasuje. Fotelik trzyma się mocno. Polecam wszytkim posiadaczą foki mk1."

Pozdrawiam

Ps zastanawiałem się też na tym kiedyś tam, ale stwierdziłem, żę przydaję się to tylko jak chcesz przekładać foteliki, zabierać itp. Pozatym sam fotelik z izofixem jest zawsze droższy, lepiej kupić lepszy fotelik niż tańszy ale z tym "bajerem"
I oczywiście podstawa przed kupnem http://fotelik.info/pl/testy/
i wszystko staje się oczywiste, który wybrać
__________________
tato nie jedziemy samochodem, jedziemy Focusem kochane dzieci!
guernsey jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem