View Single Post
stare 05-04-11, 15:23   #21
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał kleofas Zobacz post
jedne pies czy gumy żre sól, czy zaczynają przepuszczać od ilości "wytelepań" które im się zafundowało
Wierz mi ze ta foka co jest od nowosci w domu ponad 10 lat to zostala tak wytelepotana ze hej
kilka pokrzywionych felg...a chyba w sumie cos okolo 8... raz padniety akumulator...
brat wybral sie w podróż i przejezdzal gdzies przez jakis mostek to tak wyskoczyl w powietrze ze: skrzywil felgi ktore przed podroza wyprostowal i pekl w srodku od wstrzasu oryginalny 10 letni akumulator...zwarla sie cela.
Acha jeszcze poszly gumki na 1 wachaczu...co prawda nie duzo ale juz sie wachacz zaczyna ruszac. Na szczescie to nie moj samochod-tylko rodziców. To co piszę to prawda...wiec jak mozna zauwazyc mimo tego wszystkiego uklad sie nie rozstrzelnil po 10 latach.
ALE!!!! samochod niemial wypadku!!!! nigdy nie grzebał przy nim serwis!!!!
Jesli cos sie stało (elektronika pompy-i pedał gazu) bo wiecej sie nie zepsuło!!!!
to wszystko osobiście robiłem. Więcej usterek nie było. Przejechane 220kkm.

Dlatego nie mozna powiedziec ze nawet jak jezdzimy po dziurach i telepiemy samochodem to ze ma to wplyw na klimatyzację. Poprostu jesli cos sie rozstrzelnia to nie bez przyczyny!!! sprawny układ niema prawa sam się rozstrzelnic nawet po 20 latach.

Pozatym zasada działania uszczelniaczy-oringów jest taka ze ciśnienie samo je uszczelnia.
Dlatego wstrząsy nie mają wpływu na oringi, co innego z samochodem wypadkowym gdzie mogło dojść do naciągnięć przewodów... bo chłodnica i osuszacz są bardzo na narażone.
Nawet na drobną kolizję!!!

---------- Post dodany o 15:23 ---------- Poprzedni post był z 15:20 ----------

Cytat:
Napisał Radek89 Zobacz post
......
daj mi chwilke...miedzy czasie sciagnij sobie pdf.a

ftp://ftp.idm.ru/pub/ffclub/
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem