View Single Post
stare 23-07-14, 21:53   #29
berthold61
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: May 2011
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 199
Domyślnie

Cytat:
Napisał ert4 Zobacz post
Witam,

Jakie są fabryczne amortyzatory w moim aucie? Typ gazowy?
Pytam ponieważ nie odczuwam żadnego komfortu podczas jazdy na nierównościach, wybojach itp. Tak jakby amorki nie tłumiły drgań itp. Czuć takie uderzenia podczas wjechania w jakąś dziurę. Jeździłem autami znajomych i tam auto sprawuje się super na nierównościach. Jestem ciekaw jakby auto się zachowało jakbym wymienił wszystkie 4 amorki na KAYABA? Dodam, że auto jest regularnie serwisowane, dużo rzeczy wymieniałem nawet w zawieszeniu tył/przód itp. ale amorków jeszcze nigdy w tym aucie nie wymieniałem. Dodam, że na stacji diagnostycznej wszystko pokazuje OK jeżeli chodzi o amortyzatory i zawieszenie. Czy gazowe amorki KAYABA są lepsze od tych amorków fabrycznych w moim aucie? Czy to może wina sprężyn zawieszenia mojego auta? Jak się zmienia amorki to i również sprężyny?
Czy może foczki MK1 mają twarde zawieszenie i tyle w tym temacie...?
Jestem ciekaw jaki musi być stan zużytych amorków, aby to wykryło na stacji diagnostycznej

Dzięki za rady


na stacji niczego się nie dowiesz tego być pewien przerabiałem temat 2 miesiące temu w drugim autku czyli audi a2 byłem na stacji i wynik to
L/p 78%
P/p 75%
L/t 68%
P/t 69%
czyli prawie dobrze po rozebraniu okazało się że wszystkie 4 to złom w paluszku wciskałem w sekundzie i nie miały zamiaru wychodzić a to gazowe

kupiłem 4 sztuki bilsteiny poprawy komfortu nie zauważyłem no może ciut jedyna poprawa to prowadzenie na prostej już tak nie buja przy szybkościach większych i nie buja tył/przód
berthold61 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem