View Single Post
stare 02-10-17, 15:39   #1839
bediks
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Ford Focus I FL
HB 3D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 9
Domyślnie

Witam, zakupiłem kilka dni temu foczke 1.6 16 v zetec z czarną pokrywą. Co ta czarna pokrywa oznacza?

Otóż auto przed zakupem prawdopodobnie długo stało, przy oględzinach na wolnych obrotach falowały obroty i się dusił więc sprzedający podmienił przepustnice krokowca, kable WN, przepływke, coś tam było lepiej ale obroty dalej lekko falowały. Kolega pousuwał jakieś błędy kompem i auto równo chodziło.

Teraz jak odpalę to czasami chodzi równo a czasami pofaluje i pzrestaje, w zakresie 600-900

Najbardziej iytujące jest to że gdy wciskam sprzegło gdy zwalniam to potrafi spaść do 500 i ma ochotę zgasnąć.

czytałem cały wątek o falujących obrotach i złotej radzie wymiany krokowca, przyzwyczaiłem się już do takich rad bo mam jeszcze a4 b5 polifta i tam każda diagnoza to uszczelka pod głowicą

Pierwsze główne pytanie to takie gdzie najtaniej kupić najlepszej jakości krokowca i ile on kosztuje, jakiej firmy szukać a jakich unikać? ponieważ ten który mam na aucie raczej na orginał nie wygląda , nie moge znależć żadnych oznaczeń.

Wyjąłem trójnik weży z zaworkiem i sa całe a kulka w zaworku luźno lata, moża wykluczyć czy te przewody jak są miekkie to lubią się zapadac, widac po nich że ktoś je już wymieniał

Widze ze w aucie jest wymieniony ( bardziej czarny) przewód który idzie od serwa z jakimś zaworkiem do kolektora ssącego wiec chyba juz ktoś szukał rozwiązania problemu.

Czy po odłączeniu akumulatora np przy wymianie przepustnicy bądz krokowca istnieje jakaś procedura adaptacji ich ?? pytam bo w audi tak jest

szukałem nieszczelnośći w układzie i usłyszałem syk, znalazłem źródło, jest to chyba na regulatorze ciśnienia paliwa, spod niego idzie jakiś wężyk i jak nim ruszam to syczenie się zmienia, ale to jest weżyk od powietrza czy np powrót paliwa i dlaczego syczy?

Czytałem jeszcze o regulacji luzów zaworowych i napieciu na altenatorze a także o czyszczeniu jakiegos filtra w jakimś zaworku o tu

https://forum.fordclubpolska.org/sho...57#post1290257

o jakim zaworze podcisnienia i filterku jest tam mowa?

Dzieki za wszelkie odpowiedzi i sugestie

Bump: Dodam że wymieniłem także świece i ogólnie auto ma kopa nie przerywa ładnie przyspiesza, tylko te obroty przy wysprzeglaniu i czasem na postojy, zauwazyłem tez gdy faluje na postoju i go zgasze i ponownie odpale to obroty wskakuja na miejsce i nie faluja , loteria

Bump: a i oczywiscie jak obroty spadaja do 500 podczas falowania to swiatła mijania przygasaja
bediks jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem