View Single Post
stare 18-08-09, 21:43   #28
niko123
Dukacz
 
Avatar niko123
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Gliwice/Bochum
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2010
Postów: 1 262
Domyślnie

Miałeś taki opis instalacji ?


Krok po kroku :
Wkładamy kabel usb do komputera
Pojawia się dymek znaleziono nowy sprzet klikamy zainstaluj sterownik i podajemy ścieżkę do Cd i instaluje sterownik
Potem musimy zmienić ustawienia sterownika w systemie czyli np. :
Gdy włożymy już kabel z zainstalowanym sterownikiem wyskoczy u mnie w komputerze nowy usb serial point (15)
Otwieramy start/panel sterowania/system/ zakladka sprzet/ guzik manager urzadzen/

Gdy włożymy podłączymy usb pojawi się dodatkowy port w moim przypadku com 15 ale może być inny numer bo komputer przyporządkowuje automatycznie różne

Musimy zmienić z com 15 na com 1 , dwa , trzy, lub cztery bo takie porty com są w programach diagnostycznych przyporządkowane, więc klikamy prawym myszy na ten port com dodatkowy

Zakładka port settings
Bit per secound zmieniamy z 9600 na 38400 na wtyczce elm 327 jest na naklejce taka częstotliwość, niektórzy ludzie na forach Pisza ze wystarczy zmienic w ustawieniach programu diagnostycznego na ta częstotliwość i się zmieni w systemie tez

Potem klikamy advanced i zmieniamy na port com od 1 do 4 i pamiętamy aby w programie diagnostycznym tez ustawic ten sam nr portu com który tu ustawilismy

Potwierdzamy zmiany Ok. i dziala.ten sam port wybrac w ustawieniach programu diagnostycznego, proszę poczytac o funkcjach i możliwościach programow diagnostycznych na forach itd. Bo to nie zabawka i warto cos wiedziec…
Propo jak będziemy instalować np. ten przewód jak i inne diagnostyczne na 1 porcie usb to pamiętajmy który to port usb bo jak się zainstaluje wszystko to przewód działa tylko na tym co go instalowaliśmy także usb zawsze w ta sama dziurke usb od laptopa wkładać.



Jeśli wszystko dobrze zainstalowałeś jak w opisie to oczywiście nie ze wszystkimi programami się połączysz, na cd dostałem ich wiele i z 1/2 z nich nie miałem połączenia ale wążne że były z proscan, scanmaster, pcmscan - np. z scanmaster były problemy ale udało się ( musiałem wejść w opcje z zmienić z numer portu z AUTO dałem na manual wybrałem u siebiem com 2 bo tak instalowałem i dopiero było połączenie na auto nie było połączenia. )

PS. scantool to program co nie dałem rady wcale się połączyć - Focus 2001.
__________________


Uploaded with ImageShack.us
niko123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem