Temat: [MK1] Wycieraczki.
View Single Post
stare 13-10-12, 22:47   #1
fFocus
Banned
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 25
Domyślnie Wycieraczki.

Witam.
Wiem, że ten temat przewijał się już pare razy, ale tym razem chyba mam jego nowy "odcień".
"Działa/nie działa" poniżej dotyczy tylko pierwszego biegu.
Mam wersję wycieraczek z regulacją interwału (oryginalnie było bez, ale dokupiłem przełącznik - nic nie przerabiałem).
Oto co się dzieje:
- najpierw działały kiedy chciały (regularnie chodziły dopiero jak samochód się zagrzał - to dało się zauważyć),
- podczas wymiany przełącznika zauważyłem na złączu wilgoć - usunąłem, ale to nic nie dało.
- teraz nie działają w ogóle,
Dzisiaj wymieniłem silniczek. Jak cały ten mechanizm leżał nie przykręcony, ale podłączony do aku (chciałem najpierw zobaczyć czy to ruszy) i włączyłem przełącznik, mechanizm działał prawidłowo. Jak wkręciłem całość na miejsce - nie działa. WTF?!
Jedyne co zrobiłem w międzyczasie to odłączenie i ponowne podłączenie wtyczki od silniczka. Nie ma szans, żebym uszkodził jakikolwiek mechanizm - chociaż trzeba go było trochę na siłę wcisnąć pod szybę. Czy tą wtyczkę można włożyć niewłaściwie?
Już nie mam pomysłu. Przekaźnik wydaje się być w porządku (oglądałem go dokładnie), przełącznik też, bezpiecznik działa (no chyba że dla poszczególnych biegów są osobne) - juz nie mam pomysłu.
Czy ktoś może mi w tym temacie doradzić?

Ostatnio edytowane przez fFocus ; 13-10-12 o 22:50
fFocus jest nieaktywny