View Single Post
stare 01-01-09, 21:30   #6
marcelo1
Turysta
 
Marek
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Kraków
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
grudzień
2003
Postów: 34
Domyślnie

Witam,
szczerze Ci Hekler współczuje!!! ja też miałem taki sam problem jak Ty - naprawa z OC sprawcy(PZU).Znajdziesz moją sprawę pod tym linkiem: http://forum.focusklubpolska.pl/viewtopic.php?t=28953
Walczyłem z PZU i ASO 3miesiące ale w końcu się udało i nie dołożyłem do naprawy ani złotówki.(Pomijając fakt, że musiałem niestety zakupić drugi amortyzator(rabat ASO i po dobrej cenie alusy.) Według mnie szkoda całkowita nie powinna Ciebie dotyczyć bo wina jest nie po Twojej stronie i masz prawo do naprawy auta do stanu przed wypadkiem. KaeR dobrze napisał:Pzu niestety rozliczy Twoje części jako alternatywne zamienniki dostępne na rynku- u mnie Ford na takie się nie zgodził (bardzo oczywiste!)i wtedy po naprawie auta zaczęły się problemy z rozliczeniem za naprawę...koszt wyceny naprawy auta wg TU 14.5 tyś natomiast ASO wyliczyło na 23.5 tyś- to przecież drugie auto...pisanie odwołań do TU i tygodnie czekania przyniosły w końcu szczęśliwy finał. TU zaakceptowało swoje maksymalne stawki za części a ASO "dołożyło" do faktury rabaty na części i w ten oto sposób foczka wróciła do mnie...ech...nie życzę nikomu takich przygód...
Trzymaj się Hekler i walcz o swoje(musisz naciskać bo inaczej PZU będzie Cię zwodziło) bo w tej sytuacji(nie Twoja wina) jesteś na wygranej pozycji.
Dodam, że w mojej sytuacji ASO zaczęło naprawę jednak przed całkowitą wyceną PZU...podpisywaliśmy również w PZU, że chcemy aby to oni się rozliczali bezgotówkowo z ASO(pan z ASO który się zajmował naszą sprawą cały czas twierdził, że jeżeli właściciel pojazdu będzie się kontaktował bezpośrednia z TU to szybciej sprawa rozliczenia się zakończy), W naszym przypadku jego "szybciej" trwało 3miesiące!!!

pozdrawiam i życzę dużo wyrwałości i oczywiście czekam na zakończenie Twojej sprawy- daj znać jak to wszystko wygląda.
marcelo1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem