View Single Post
stare 14-10-13, 23:58   #103
mario704
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał andre_wj Zobacz post
Panowie doradźcie mi proszę. Od ok 3 miesięcy mam fokę mk1 kombi z 2004. Auto jest z południa francji i jak oglądałem spód i ranty to nie ma ani grama rudej
Chciałem uchronić auto przed naszą solą i zastanawiam się jak to zrobić.
Myślałem, żeby kupić ze 3-4 puszki Valvoline Tectyl (tą wersję do profili zamkniętych z długą rurką) i samodzielnie zalać na bogato progi w te otwory oraz ranty drzwi i klapy.
Nie wiem, czy jest sens ruszać fabryczne zabezpieczenie podłogi?
We wszystkich poradnikach piszą, żeby zdzierać co jest i kłaść po x warstw różnych środków, a to bitexu, a to blachogumy a to innych środków.
Czy jest jakiś środek, który byłbym w stanie nałożyć pędzlem bez zdzierania fabrycznego zabezpieczenia?
Niestety nie jestem w posiadaniu ani kanału ani kompresora abym mógł się bawić w środki pod kompresor.
Ja to widzę tak.Zalej drzwi ranty i klapę + progi valvolinem.Część tylnych nadkoli filcowych gdzie styka się z blachą też psiknij tectylem ale juz bez rurki.Jak gdzieś brakuje na podwoziu zabezpieczenia to domaluj bitgumem/bitexem.Nie zdzieraj oryginalnego jeżeli nie ma potrzeby -uzupełniaj tylko ubytki.Malujesz raz a po 48h druga cienka warstwa w,w.pozdro
mario704 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem