View Single Post
stare 12-11-05, 13:16   #5
RSSSS
Sympatyk
 
Avatar RSSSS
 
Piotrek
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wrocław
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
wrzesień
2016
DW Wrocław
Postów: 1 668
Garaż
Domyślnie

To co napisałeś ma każde auto z turbo w serii
Więc po co to pisać w topicu o tuningu...?

Dobrze wiem,do czego te rzeczy służą (nie musisz mi dawać definicji ) ale skoro masz blow-offa seryjnie w silniku powiedzmy 1,8 tdci to jak mu wsadzisz tuningowego blow-offa to uwierz mi,że turbo-dziura nie będzie mniejsza a jedynie będzie trzeba auto stroić,bo przestanie jeździć jak trzeba.

Czyli trzeba umieć odróżnić uzasadnienie stosowania jakiegoś rozwiązania (ty właśnie takie coś napisałeś) w aucie od tuningu.Bo tuning to zmiany,najczęściej polepszanie po fabryce.

Zapytałem o turbo-intercooler bo pierwsze słyszę,żeby łączono te słowa.Ale widzę,że chodziło Ci po prostu o intercooler,który również jest w każdym aucie z turbo.
Niektóre mają większe,niektóre mniejsze.

Napisałeś rzeczy,które nie mają nic wspólnego z tematem tuningu i stąd moja uwaga.
Bo gdybyś napisał np.większe turbo+większy IC umieszczony centralnie+nowy program (lub chip,itd.) to wtedy jest to tuning.


Nie gniewaj się ale taka jest prawda.

To co napisałeś pasowałoby do tematu np.słownik motoryzacyjny

I jeszcze jedno.Nie odbierz tego wszystkiego jako wymądrzania z mojej strony.
Tak naprawdę na początku tego roku nie wiele wiedziałem o tuningu mechanicznym ale prace nad moim autem (o przygodach można poczytać w odpowiednim temacie),zainteresowanie projektami kolegów,śledzenie for tematycznych,lektura czasopism,dziesiątki godzin w warsztatach,itd. pozwoliły mi choć trochę zrozumieć podstawy.
Bo specjalista ze mnie żaden,tylko teoretyk

Pozdrawiam
__________________

Focus RS MK3 400KM i 570NM
RSSSS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem