View Single Post
stare 26-07-18, 10:57   #748
marez
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Skąd: WN
Ford Focus III
kombi
1.6 Duratec 105KM manual
2015
WI Warszawa Śródmieście
Postów: 26
Domyślnie

Cytat:
Napisał Atlis Zobacz post
Chodziło o Ciebie, nie o szefa marketingu...

1.5T R3 używa BMW we swoich modelach już od kilku lat, jest nawet w i8...

1.5 R3 ma cylindry pojemności takiej jak w 2.0 R4, 3.0 V/R6 czy 4.0 V8. Jedyną wadą jest to, że są trzy, nie cztery. I to jest wyłącznie bariera psychologiczna, z którą się potykają ludzie, którzy nie mają z takimi silnikami doświadczenie.
Ale ja jeździłem autami z 3 cylindrowymi silnikami właśnie i dlatego mi nie odpowiadają. Dźwięk silnika jest masakryczny.
BMW może sobie używać. Nie zmienia to mojego podejścia do tych silników i koniec.
Pytanie czy Ty jeździłeś albo miałeś z nimi styczność? Pewnie będzie to standard już niedługo i może tak być, że następne moje autko służbowe będzie miało te 3 cylindry. I o ile w służbowym zniosę taki silnik, to sam świadomie takiego nie kupię.
W ogóle jestem przeciwnikiem małych pojemności rzędu 1,0, 1,2.
Sporo jeździłem ostatnio Meganką 1,2 130 KM i o ile w mieście przy jednej osobie na pokładzie całkiem przyjemnie się tym jeździ, to już pod dużym obciążeniem ten mały silniczek nie daje rady. Nie wspomnę już o spalaniu. Powinno być niby niskie ale żrą te małe silniki jak im się depnie więcej od wolnossących albo na podobnym poziomie.
A powinny mniej teoretycznie..
marez jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem