View Single Post
stare 21-08-10, 02:18   #15
yakumoto
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Opole
Ford Focus I FL
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
styczeń
2000
Postów: 4
Domyślnie

Witam wszystkich. 2 tygodnie mam fokę 1.8 TDDI 90 KM przywiezioną z Włoch. W poniedziałek przeżyłem "koszmar" gdy autko nagle zgasło na skrzyżowaniu Muszę przyznać, że tuż przed zdarzeniem auto wyjeździło paliwo prawie do zera Czytałem na forum, że to błąd. Oczywiście odholowanie do warsztatu i odczyt z komputera, po którym gość skwitował krótko: pompa... na pewno sterownik a co z mechaniką to się okaże w praniu Koszty oczywiście jak każdego przy tej usterce przyprawiły o ból głowy. Ostatecznie pomógł mi człowiek, który auto sprowadził, ma swojego "pompiarza", który około pół godziny coś grzebał przy sterowniku, nawet pompy nie wyciągał. Zauważyłem po naprawie jedynie 2 zlutowane przewody przy sterowniku, czyli standardowo to o czym się czyta na forum. Teraz foka jeździ jak przed naprawą. Jedyne co pompiarz zalecił to wlanie co jakiś czas mixolu, twierdzi, że się pompa przesmarowuje wtedy i zwiększa to jej żywotność oraz ponoć się mniej nagrzewa... Pompa jego zdaniem chodzi jeszcze w miarę cicho i ma jeszcze pochodzić zanim trzeba bedzie regenerować... słuch absolutny czy co? Ale nie komentuje, może ktoś ma doświadczenie. Zastanawia mnie jednak stwierdzenie mojego kolegi, który trochę się zajmuje naprawą samochodów, że ponoć słyszał iż jest jakaś metoda "obejścia" tego spalonego elementu i podłączenia w inny sposób z wiązką, ale że wpłynąć to może na uszkodzenie komputera w przyszłości... czy ktoś z Was coś o tym słyszał? Nie znalazłem niczego na forum na ten temat. Trochę się rozpisałem jak na pierwszy raz
yakumoto jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem